RX 580 Oyun Oynarken Sistem Kilitleniyor

Ben de aynı sorundan uzun süre çektim. Sorun ekran kartından çok anakartta gibi.. MSI anakartlar işlemci frekans ve voltajını otomatik olarak ayarlandığında çok üst sınırları zorluyor. İşlemciniz yapısı gereği yüksek frekansa çıkamıyorsa sistem kitleniyor olabilir. İşlemcim R5 1500X, 4.0 GHz hızına çıkarmaya çalıştığımda sistem kilitleniyordu. En stabil frekansı manuel 3.90 GHz olarak ayarlayıp sorunu çözmüştüm. İstersen uygun voltaj ile temel frekansa da sabitleyip deneyebilirsin.
Nasıl yaptın yardımcı olabilir misin? Bir deniyim.

Bu sorun wattman error sorunu rx serilerindeki standart sorunlardan birisi ekran kartının mhzlerini düşürmeyi dene 50 düşürsen yeter msi afterburner ile düşürmeni tavsiye ederim. Ddu ile driver temizliği yap ekran kartını sök cıkar 19.9.2 driverı kur.

Merhaba sorununuz güç kaynağı problemine benziyor. Ekran kartiniza yük bindiğinde ve yüksek güç çektiğinde sisteminiz kilitleniyor. Bir süre sonra direk kapanabilir hatta ilerlerse masaustunde bile kapanabilir. Başka bir güç kaynağı ile deneme şansınız varsa mutlaka deneyin. Yoksa ekran kartınıza underwolt yapabilirsiniz ama geçici bir çözüm olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı