Oyun Oynarken RX 580 Sistem Kilitleniyor

oguzhanb61

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Son 2 gündür oyun oynarken sistemim kilitlenmeye başladı. Tek çözüm reset atmak oluyor. Mouse ve Klavye de kitleniyor yani Caps Lock basınca tuşları yanmıyor. 2 gün önce ekran kartına OC denedim 1500Mhz çıkarttım bir kere ekran bozulmaya başladı sonra bıraktım. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Sıcaklıklardan yana sorun yok Ekran kartı 73 dereceyi geçmiyor.

Sistemim;
Ryzen 5 1500x
MSI RX580 Gaming X 8GB
ASUS ROG STRIX B350-F
Corsair Vengeance LPX 3000MHZ 16GB
Windows 10 64-Bit

Merhaba. Son 2 gündür oyun oynarken sistemim kilitlenmeye başladı. Tek çözüm reset atmak oluyor. Mouse ve Klavye de kitleniyor yani Caps Lock basınca tuşları yanmıyor. 2 gün önce ekran kartına OC denedim 1500Mhz çıkarttım bir kere ekran bozulmaya başladı sonra bıraktım. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Sıcaklıklardan yana sorun yok Ekran kartı 73 dereceyi geçmiyor.

Sistemim;
Ryzen 5 1500x
MSI RX580 Gaming X 8GB
ASUS ROG STRIX B350-F
Windows 10 64-Bit

Ekranda renk değişimleri ve dikey, yatay çizgiler oluşuyor mu?

Sistemim;
Ryzen 5 1500x
MSI RX580 Gaming X 8GB
ASUS ROG STRIX B350-F
Windows 10 64-Bit

Ekranda renk değişimleri ve dikey, yatay çizgiler oluşuyor mu?
Hayır OC yaptığımda olmuştu böyle ekran pembeleşti kare kare oldu. Resetledim düzeldi daha da uğraşmadım. Fakat şuan bir şey farkettim. Stress testine soktum prime95'de 8. veya 10. dakikada yine sistem kilitlendi.

SM-N950F cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Hayır OC yaptığımda olmuştu böyle ekran pembeleşti kare kare oldu. Resetledim düzeldi daha da uğraşmadım. Fakat şuan bir şey farkettim. Stress testine soktum prime95'de 8. veya 10. dakikada yine sistem kilitlendi.

Ekran kartı'nda sorun olabilir. İmkanınız varsa başka kart ile deneyin.

Ekran kartı'nda sorun olabilir. İmkanınız varsa başka kart ile deneyin.
Maalesef öyle bir imkanım yok. Şuan BIOS'u sıfırladım. AI Suite 3 ayarlarını sıfırladım yeniden stress testine başladım 23. dakikadan gidiyor hala daha kilitlenmedi. Bakalım şimdi bir oyuna girip deneyeceğim.

Maalesef öyle bir imkanım yok. Şuan BIOS'u sıfırladım. AI Suite 3 ayarlarını sıfırladım yeniden stress testine başladım 23. dakikadan gidiyor hala daha kilitlenmedi. Bakalım şimdi bir oyuna girip deneyeceğim.

Umarım sorunu çözersiniz.
Umarım. Artık servise bir şeyler yollamaktan bıktım. [emoji23]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı