RX 580 Oyunlarda Görüntüde Gidip Gelmelerin Oluşması

Karais

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem:
  • AMD Ryzen 5 1600 CPU Six-Core @ 3.20GHz 3.60GHz
  • MSI RX580 Gaming X 8G Win10 Pro x64
  • (2x8GB) 2400MHz Corsair RAM
  • MSI X370 Gaming Plus Motherboard
  • Zalman ZM600-LX PSU | WD 1TB Blue
ETS2 oynuyorum 2 saat üstünde oynadığımda farklı kameraya geçince ekran kararıp açılıyor, sonra tekrar iç kabin görüntüsüne geçince düzeliyor. Bu kararma bazen sekmede oluyor sekmeyi değiştirince düzeliyor. Sistemim 7 aylık bütün güncellemelerim son ve neden böyle bir sorun var? Hangi donanımlı ilgilidir? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahmin ediyorum işlemcide. Bende de 1200 var RX 580'le oynuyorum ama tahminimce işlemciden bir anda görüntü gidiyor ve sistem yanıt vermiyor mecburen zorla kapatıyorum.

Tahmin ediyorum işlemcide. Bende de 1200 var RX 580'le oynuyorum ama tahminimce işlemciden bir anda görüntü gidiyor ve sistem yanıt vermiyor mecburen zorla kapatıyorum.
Büyük ihtimal ekran kartından olduğunu düşünüyorum ben MSI servisine götürsem nasıl kanıtlayabilirler acaba sorunu?

Bu sorunun bir değişiği bende de var. CS-GO giriyorum ve herhangi bir yere tıklayınca ekran gidip geliyor. Sonrasında kabloyu sök-tak yapıyorum düzeliyor. Muhtemelen kablodan kaynaklı. Benim zamanım olmadı kabloyu değiştirmeye. Umarım kabloyu değiştirince sorun düzelir.

Bu sorunun bir değişiği bende de var. CS-GO giriyorum ve herhangi bir yere tıklayınca ekran gidip geliyor. Sonrasında kabloyu sök-tak yapıyorum düzeliyor. Muhtemelen kablodan kaynaklı. Benim zamanım olmadı kabloyu değiştirmeye. Umarım kabloyu değiştirince sorun düzelir.
Deneyeceğim
@Baholii Merhaba az önce bilgilendirici bir yardımda bulundunuz bana CW sorunuyla ilgili teşekkür ederim. Benim en büyük sorunum asıl bu. Bunun sebebini bir türlü bulamadım CPU Stress yaptım ekran kararmadı, Overclock yaptım kararmadı ama en ufak sekmede gezinirken veya oyundayken oluyor. Problem hakkında bilginiz var mı?

Son düzenleme:
@Karais aynı sorunu yaşıyorum 1 yıldır . PSU değişti çözülmedi , ekran kartını garantiye gönderdim çözülmedi . Sanırım RAM , Ana Kart veya CPU sorunlu . Bi abimden RAM rica edip deniycem olacak mı olmayacak mı göreceğiz .

Başka oyunlarda yapıyor mu bunu yoksa sadece ETS2'de mi? Belkide oyunla alakali bir sorundur. Bir sürü konu okuyorum ETS2 de şöyle oluyor böyle oluyor diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı