RX 580 oyunlarda siyah ekran

furkan başaran

Decapat
Arkadaşlar elimde ASUS Dual RX 580 8 GB ekran kartı var. Bazı oyunlarda oyun ortasında siyah ekrana atıyor ve sistem kitleniyor. PC hala çalışmasına rağmen klavye ye bastığımda algılamıyor mecburen Power tuşu ile kapatıp açıyorum anca öyle düzeliyor. Bu sabah bilgisayarcıya götürdüm ve BIOS sıkıntılı dendi ama pek inandırıcı gelmedi. BIOS bilgilerini aşağıya bıraktım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    18,2 KB · Görüntüleme: 20

Hakankkaya7

Centipat
Dostum bu olay bende de olabilir oyundayken arada bir monitörden görüntü gidiyor ama monitör kapanmıyor yazı çıkıyor kasa çalışıyor mouse klavye çalışıyor ama görüntü gidiyor sorununu detaylı anlatabilir misin sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum.

Hortozazi

Decapat
Ekran kartının sürücüsünü DDU ile tamamen kaldırıp WHQL olan sürümü kurabilir misiniz?

$ilent

Millipat
Mahalle PC cisinden mantıklı bir cevap beklenmezdi zaten, hangi driver sürümünü kullanıyorsun? Ve sıcaklık değerlerin nasıl?

Yer
Варшава
Arkadaşlar elimde ASUS Dual RX 580 8 GB ekran kartı var. Bazı oyunlarda oyun ortasında siyah ekrana atıyor ve sistem kitleniyor. PC hala çalışmasına rağmen klavye ye bastığımda algılamıyor mecburen Power tuşu ile kapatıp açıyorum anca öyle düzeliyor. Bu sabah bilgisayarcıya götürdüm ve BIOS sıkıntılı dendi ama pek inandırıcı gelmedi. BIOS bilgilerini aşağıya bıraktım.
PSU markanız ve modeli nedir? WHQL ekran sürücüsü mü kullanıyorsunuz?
Ve KasperSky Security Cloud ile test yaptınız mı?
Ek olarak MSI Kombustor indirip ekran kartınızı sınayın.

furkanbgbr

Hectopat
WattMan hatası alıyorsunuz. Ekran kartı sürücünüz WHQL değilse, DDU ile sürücüyü kaldırıp 20.9.1 (WHQL) sürümünü kurunuz.

Ekran kartınıza Undervolt uygulayın. Sorununuz çözülecektir.

Hortozazi

Decapat
Arkadaş 20.9.1 sürümünü kullanıyor.
WattMan hatası alıyorsunuz. Ekran kartı sürücünüz WHQL değilse, DDU ile sürücüyü kaldırıp 20.9.1 (WHQL) sürümünü kurunuz.

Ekran kartınıza Undervolt uygulayın. Sorununuz çözülecektir.

RX 580 için WHQL olan sürüm 20.4.2 sürümü, arkadaş zaten 20.9.1 sürümünü kullanıyor fotoğrafta gözüküyor.

KS
furkan başaran

furkan başaran

Decapat
Dostum bu olay bende de olabilir oyundayken arada bir monitörden görüntü gidiyor ama monitör kapanmıyor yazı çıkıyor kasa çalışıyor mouse klavye çalışıyor ama görüntü gidiyor sorununu detaylı anlatabilir misin sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum.

Dostum şöyle söyleyeyim oyundayım mesela bir anda görüntü gidiyor monitör de HDMI yazısı vs geliyor görüntü gittiği için mouse klavye ışıkları yanıyor ama işlev yok. Reset tuşuna bassam da görüntü vermiyor mecburen güç tuşu ile PC'yi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.
PSU markanız ve modeli nedir? WHQL ekran sürücüsü mü kullanıyorsunuz?
Ve Kaspersky Security Cloud ile test yaptınız mı?
Ek olarak MSI kombustor indirip ekran kartınızı xigmATECH650W 80Plus PSU kullanıyorum.

Hakankkaya7

Centipat
Dostum şöyle söyleyeyim oyundayım mesela bir anda görüntü gidiyor monitör de HDMI yazısı vs geliyor görüntü gittiği için mouse klavye ışıkları yanıyor ama işlev yok. Reset tuşuna bassam da görüntü vermiyor mecburen güç tuşu ile PC'yi kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

Sorun ekran kartında dostum sürücünü güncel değilse güncelle öyle dene aynı sorun olursa garantiye gönder.

KS
furkan başaran

furkan başaran

Decapat

Ekran kartınıza undervolt uygulayın. Sorununuz çözülecektir.
WQHL kullanıyorum şu anda.

Yukarı