RX 580 Sistem BIOS'a Girerken Donma Sorunu

barakalam

Decapat
Merhaba. Kendime yeni bir sistem topladım. Ancak bir sıkıntı var. BIOS'a giremiyorum. Donuyor, resimdeki gibi kalıyor, daha sonra klavye falan da donuyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci
  • MSI B450M Gaming plus anakart
  • RX580 Nitro+ Special Edition ekran kartı
  • Adata 240 GB SSD
  • 1TB Seagate barracuda hard disk
  • Thermaltake V200TG kasa
  • Thermaltake 600W 80+ power
WhatsApp Image 2019-01-30 at 18.50.32.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Ekran kartından kaynaklanan bir sorun. Ekran kartım görüntü vermesine rağmen ekran kartından dolayı windows ve bios açılmıyodu. Sizin ekranın aynısı oluyordu. Ekran kartını değiştirdim zaten elimdeki geçiciydi. O şekilde çözüldü. Başka bir çözüm var mı ya da bu yüzden mi gerçekleşti bilmiyorum ama inşallah yardımcı olabilmişimdir

Merhaba. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. Ekran kartından kaynaklanan bir sorun. Ekran kartım görüntü vermesine rağmen ekran kartından dolayı windows ve bios açılmıyodu. Sizin ekranın aynısı oluyordu. Ekran kartını değiştirdim zaten elimdeki geçiciydi. O şekilde çözüldü. Başka bir çözüm var mı ya da bu yüzden mi gerçekleşti bilmiyorum ama inşallah yardımcı olabilmişimdir
Gayet açılıyor kullanabiliyorum. Sorun biosta. Öyle donuyor kalıyor klavye falan da donuyor. Anlamadım. XMP'yi etkinleştirmek istiyorum ama açılmıyor. Ayrıca ekran kartım ve tüm ürünlerim sıfır. Herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum ekran kartında.
Anakartınız üzerinde yedek bir BIOS var ise onu deneyebilirsiniz.
Maalesef sanırım yok.
Günceldir. Sorunu hala çözemedim.
Hala sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Merhaba, bende de üstteki benzer bir durumla karşılaşıyorum. Bios ekranında Advanced kısmına girdiğimde Settings ya da OC bölümünü seçtiğimde ekran donuyor, klavye ve mouse da takılıyor. Bu donma sorununu çözdünüz mü?, çözdüyseniz açıklayabilir misiniz?

Sistem parçaları yeni ve aşağıdaki gibidir;
* AMD Ryzen 5 3600 İşlemci
* MSI Amd B450 Gaming plus max anakart
* Sapphire RX590 8GB Nitro Gold Edition ekran kartı
* Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 ram
* Seagate 1 TB Barracuda hard disk
* Samsung 860 Evo 500 GB SSD
* ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX kasa

Sorununuz güç besleme mofset arızası AMD Kartların ısınma sorunu da o bu video ile çözüm bulursunuz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı