RX 580 sistem reset atıyor

MoRdeNaR

Kilopat
Yer
İzmir, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar, masaüstü bilgisayarım birkaç gündür oyun açtığımda bazen hemen bazen de 5-10 dk sonra resetliyor, yük altında Max 85 dereceyi görüyor driverlar güncel. İşlemcinin termal macununu yeniledim yük altında 70 dereceyi buluyor. Asıl soruna gelecek olursak ben ekran kartından şüphelendim fakat evde iki tane masaüstü var ekran kartlarını değiştirdim öyle denedim herhangi bir reset atma veya sorunla karşılaşmadım, RAM'lerden şüphelendim onları da değiştirdim yine herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Acaba sorun neden kaynaklanıyor?
Ekran kartı: RX580 8 GB denediğim diğer ekran kartı ise GTX 660 Ti 2 GB.

Son düzenleme:
Merhabalar, masaüstü bilgisayarım birkaç gündür oyun açtığımda bazen hemen bazen de 5-10 dk sonra resetliyor, yük altında Max 85 dereceyi görüyor. İşlemcinin termal macununu yeniledim yük altında 70 dereceyi buluyor. Asıl soruna gelecek olursak ben ekran kartından şüphelendim fakat evde iki tane masaüstü var ekran kartlarını değiştirdim öyle denedim herhangi bir reset atma veya sorunla karşılaşmadım, RAM'lerden şüphelendim onları da değiştirdim yine herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Acaba sorun neden kaynaklanıyor?
Ekran kartı: RX580 8 GB denediğim diğer ekran kartı ise GTX 660 Ti 2 GB.

SSD mi, HDD mi kullanıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem M.2 SSD de kurulu. SSD ve HDD de kullanıyorum.

Akasa'nın 850W 80Plus olması lazım 5 yıldan fazladır kullanıyorum.

Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 (Corsair sıvı soğutucu)
MSI Tomahawk B450.
RX580 8 GB
Corsair Sniper X 3200MHz.
Akasa 850W 80 Plus.

Garip. Windows hangi diskte kurulu?

Garip. Windows hangi diskte kurulu?

Windows M.2 SSD de kurulu format bile attım.

PSU ariza görmüş olabilir. Anlattığın durum biraz onu gösteriyor.

Haklı olabilirsiniz diğer PC'deki PSU'yu takıp deneyeceğim son çare artık. Ama diğer PC'deki PSU Akasa Strike 600W 80+ Bronze aşağıdaki sistem için yeterli olur mu?

Ryzen 5 3600 (Corsair sıvı soğutucu)
MSI Tomahawk b450.
RX580 8 GB.
Corsair Sniper X 3200MHz.

RX 570 ekran kartına sahibim ve dün oyun oynarken 2 kere kendi kendine kapanıp açıldı bilgisayar. 1 saat içinde 2 kere reset attı kendi kendine.
Sürücüleri bozmuş olmasın bu AMD gene? Veya Windows da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı