RX 580 sistem reset atıyor

MoRdeNaR

Kilopat
Yer
İzmir, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar, masaüstü bilgisayarım birkaç gündür oyun açtığımda bazen hemen bazen de 5-10 dk sonra resetliyor, yük altında Max 85 dereceyi görüyor driverlar güncel. İşlemcinin termal macununu yeniledim yük altında 70 dereceyi buluyor. Asıl soruna gelecek olursak ben ekran kartından şüphelendim fakat evde iki tane masaüstü var ekran kartlarını değiştirdim öyle denedim herhangi bir reset atma veya sorunla karşılaşmadım, RAM'lerden şüphelendim onları da değiştirdim yine herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Acaba sorun neden kaynaklanıyor?
Ekran kartı: RX580 8 GB denediğim diğer ekran kartı ise GTX 660 Ti 2 GB.

Son düzenleme:
Aahh aahh güzel kardeşim sende sanırım benim gibi mağdursun erkenden gelip yazamadığım için özür dilerim umarım sorunumuz aynıdır ben sorunun nereden olduğunu buldum 2 monitör kullanıyorum 2. monitör VGA olduğu için HDMI dönüştürücü kullanıyorum 2. ekran aktif olmamasına rağmen ekran kartına kablo takılıyken bile reset atıyordu tek monitör ile sorun olmuyordu bende ugreen marka kaliteli bir dönüştürücü aldım sorun çözüldü. Umarım sen de benim gibi dönüştürücü kullanıyorsundur da sorun ondandır büyük masraflar açmaz başına. Ekran kartı Sapphire Nitro modelini kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı