RX 580 sistem siyah ekrana düşüyor

yasinozkan

Femtopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim: ekran kartım RX580 işlemci AMD5 3500X M.2 SSD anakart Gigabyte B450 S2H V2 AM4 RAM'ler HyperX 3200M 8x2 ve 650W 80+

Arkadaşlar sistemim bu toplayalı 4 ay oldu ve aldığımdan beri siyah ekran sorununu çözemedim. İşlemcimin ısısı Max 72 oluyor. Ekran kartı Max 69 fakat oyun içerisinde tak diye siyah ekran veriyor. Kasa çalışıyor ama reset atmadan düzelmiyor. Mesela Valorant oyunun da bazı grafik ayarlarını kapatınca siyah ekran vermiyor. Kesinlikle FPS sorunum yok. 300 civarı alıyorum ama bir türlü çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi yeniden başlatıp tekrar açtığınızda WattMan bildirimi gözüküyor mu? Güç kaynağının marka modeli nedir? Ayrıca şu konuyu da inceleyebilirsiniz.

Klasik AMD ekran kartı sorunları. Üzgünüm ben çözümü bulamadığım için kartımı satmıştım AMD almayın aldırmayın.

RX 580 kullanıyorum kesinlikle NVIDIA daha iyi her bakımdan, Software her güncellemeden sonra ekran kartının çok az gücünü düşürüyorlar.
RX 580 kullanıyorum kesinlikle NVIDIA daha iyi her bakımdan, Software her güncellemeden sonra ekran kartının çok az gücünü düşürüyorlar.
1050 Ti kullandım 3 yıl boyunca.

Ekran kartın güncel değilse DDU ile sürücüyü sil ve bunu yükle.
https://drivers.amd.com/drivers/rad...lin-2020-21.3.1-win10-64bit-mar24.exe[/QUOTE]
çok kez yaptım
Sistemi yeniden başlatıp tekrar açtığınızda WattMan bildirimi gözüküyor mu? Güç kaynağının marka modeli nedir? Ayrıca şu konuyu da inceleyebilirsiniz.

evet watman sorunu kasa bu

Frisby 650 W FC-9345G Fanlı ATX Bilgisayar Kasası​

Klasik AMD ekran kartı sorunları. Üzgünüm ben çözümü bulamadığım için kartımı satmıştım AMD almayın aldırmayın.
baya yardımcı oldunuz

@yasinozkan WattMan hatasının neyden kaynaklandığını bile bulmak çok zorken bu hatanın birçok çözüm yöntemleri vardır. Artık hangisi çözüm olursa. Bu hata donanımsal veya yazılımsal açıdan meydana geliyor olabilir. Ayrıca kullandığınız güç kaynağı da belki bu hatanın oluşmasına sebep veriyor olabilir zira 650W olarak gözükse de Frisby güç kaynakları oldukça dandik ve kötüdür.

Bu hata için yazılımsal çözüm önerilerini denemekle başlayabilirsiniz. Genelde yazılımsal anlamda çözüm önerileri ekran kartı için çıkan bütün sürücüleri tek tek denemek, Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini düşürmek ya da değiştirmek ve undervolt gibi işlemler belki çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı