RX 580 sistem yeşil ekran olarak açıldı

promodlife

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bugün bir sistem topladım bütün baglantıları yaptım ancak PC yeşil ekran olarak açıldı.
BIOS'u güncelledim ancak bir fark olmadı.
Başka monitöre taktım orada mavi ekran bir kere geldi sonra simsiyah olarak kaldı BIOS bile gelmedi.

Ekran kartından HDMI görüntüyü alıyorum, monitöre DVI çevirici ile taktım.

AMD Ryzen 5 2600X 4,25GHz
MSI B450M-A Pro Max AMD B450
MSI Armor RX580.
Kingston HyperX Fury 8GB 3200MHz DDR4

1607553871527.png

Problem ne olabilir?
Eski sistemime ekran kartını aldım çalıştırmadıgı için komple sistem yeniledim yine olmadı.
Çıldırmak üzereyim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDMI yerine doğrudan DVI-D portuna bağlayıp denediniz mi?
monitörüm 1680x1050 vga ve dvi girişi var baska yok
ekran kartından hdmi çıkış yapıyor çevirici ile dvi monitöre giriyor. yani ekran kartının dvi'ina baglarsam monitöre hdmi sokamam

yarın tv'de deneyeceğim ama bu kadar şanssızlık üstüne onun da olacagını sanmıyorum

Monitörüm 1680X1050 VGA ve DVI girişi var baska yok.
Ekran kartından HDMI çıkış yapıyor çevirici ile DVI monitöre giriyor. Yani ekran kartının DVI'ina baglarsam monitöre HDMI sokamam.

Yarın TV'de deneyeceğim ama bu kadar şanssızlık üstüne onun da olacagını sanmıyorum.

HDMI girişli bir monitörde deneyin çünkü sıkıntı büyük bir ihtimalle dönüştürücüde.

HDMI girişli bir monitörde deneyin çünkü sıkıntı büyük bir ihtimalle dönüştürücüde.
@yolcu & @Alikesk 4k tv'de direkt hdmi baglantı ile denedim ve bios ekranı cam gibi geldi
dolayısıyla %90 çeviricide problem var, maalesef şu an elimde baska bir çevirici olmadıgı için bekleyeceğim ya da bütçe ayırabilirsem ekran almam gerekecek (alt tarafı ekran kartı alıp sistem güncelleyecektim çok pahalıya patladı :) )

yorum ve destekleriniz için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı