RX 580 sistemde FPS düşüşü

fezco

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, iyi sabahlar. 3-4 gün önce sabah oyun oynuyordum bir sorun yoktu. FPS'im her zamanki gibiydi. bilgisayarı kapadım, akşam tekrar açtım. LoL'e girdiğimde FPS düştüğünü fark ettim. Her gün LoL oynadığım için normalde aldığım FPS'i biliyorum, 150-160'larda gezen FPS'im 100-140'larda geziyordu 90'lara düşüyordu. O gün de yeni güncelleme geldi, ona bağladım. Bugün aklıma geldi Assetto Corsa'ya girdim normalde 180-200'lerde gezen FPS'im 140'larda geziyordu, şaşırdım. PC'm daha 2 aylık ve neredeyse hiç ağır oynamam; her gün LoL oynarım. Sıcaklıklar 40-50'lerde gezer, sorunun çözümünü bilen arkadaşlar söylerse çok mutlu olurum.

Driver son sürüm yani 20.9.1.

Isılar normal. Valorant'da 77-78 derece ve boştayken 40-44 derece arası.

Ağır yük bindiren oyunları oynamıyorum.

Sistemim:
  • RX 580.
  • i5 9400F.
  • 8 GB RAM.
  • SSD.
  • HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar, iyi sabahlar. 3-4 gün önce sabah oyun oynuyordum bir sorun yoktu. FPS'im her zaman ki gibiydi bilgisayarı kapadım akşam tekrar açtım LoL'e girdiğimde FPS düştüğünü fark ettim. Her gün LoL oynadığım için normalde aldığım FPS'i biliyorum, 150-160'larda gezen FPS'im 100-140'larda geziyordu 90'lara düşüyordu. O gün de yeni güncelleme geldi, ona bağladım. Bugün aklıma geldi Assetto Corsa'ya girdim normalde 180-200'lerde gezen FPS'im 140'larda geziyordu, şaşırdım. PC'm daha 2 aylık ve neredeyse hiç ağır oynamam; her gün LoL oynarım. Sıcaklıklar 40-50'lerde gezer, sorunun çözümünü bilen arkadaşlar söylerse çok mutlu olurum.

Driver son sürüm yani 20.9.1.

Isılar normal. Valorant'da 77-78 derece ve boştayken 40-44 derece arası.

Ağır yük bindiren oyunları oynamıyorum.

Sistemim:
  • RX 580.
  • i5 9400F.
  • 8 GB RAM.
  • SSD.
  • HDD.
Ram veya Depolama alanı yetersiz kalmış olabilir.

Benimde geçen gün aynısı oldu meğersem arkada windows indirdiğim güncellemeyi yüklüyormuş güncelleme bitip pc'yi yeniden başlattığımda fps'im normale dönmüştü.

Geri
Yukarı