Çözüldü RX 580 sistemde LoL'de FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
  • Ekran kartı: RX-580 Nitro+
  • İşlemci: R5 2600.
  • Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
  • 2x8 RAM.
1 ay kullanmadım sistemi. Şehir dışına çıkmıştım. Döndüğümde LoL FPS'im 20-40 arası. Her şeyi güncelledim. İşlemci ağırlıklı olduğu için dün 3.9 GHz'ye çıkardım işlemcimi belki sıkıntı ondandır diye ama bir işe yaramadı. Sadece ilk açılışta sıkıntı yok. Hareket ettikten sonra FPS düşüyor. Kaspersky taraması yaptım ekran kartı sürücülerini vs. güncelledim. Ancak sorunum düzelmedi. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • 2x8 RAM.
1 ay kullanmadım sistemi. Şehir dışına çıkmıştım. Döndüğümde LoL FPS'im 20-40 arası. Her şeyi güncelledim. İşlemci ağırlıklı olduğu için dün 3.9 GHz'ye çıkardım işlemcimi belki sıkıntı ondandır diye ama bir işe yaramadı. Sadece ilk açılışta sıkıntı yok. Hareket ettikten sonra FPS düşüyor. Kaspersky taraması yaptım ekran kartı sürücülerini vs. güncelledim. Ancak sorunum düzelmedi. Ne yapmalıyım?

Ekran kartı driverını son sürümden önerilen sürüme çeker misin? Eğer yapmadıysan yapıp yanıt verebilirsen başka bir çözüm ararız :)
  • 2x8 RAM.

Ekran kartı driverını son sürümden önerilen sürüme çeker misin? Eğer yapmadıysan yapıp yanıt verebilirsen başka bir çözüm ararız :)

Çözüm
Benim de bir RX570'im var aynı sorun oluşmuştu, iyi oyunlar :)

Hocam uyumlu sürücüyü kurmuştum o anlık düzelmişti ancak şimdi yine aynısını yapıyor :D. Alt Tab yapıyorum tekrar oyuna girdiğimde FPS 300 küsurlere geliyor sonra yavaş yavaş tekrar 30-50 arası oluyor. Başka nelerden kaynaklanabilir bu FPS düşüşü? Şimdi pencere modunda oynuyorum düşük grafiklerde 150 küsür falan alıyorum. Oyundan soğudum valla :D.

Hocam uyumlu sürücüyü kurmuştum o anlık düzelmişti ancak şimdi yine aynısını yapıyor :D. Alt Tab yapıyorum tekrar oyuna girdiğimde FPS 300 küsurlere geliyor sonra yavaş yavaş tekrar 30-50 arası oluyor. Başka nelerden kaynaklanabilir bu FPS düşüşü? Şimdi pencere modunda oynuyorum düşük grafiklerde 150 küsur falan alıyorum. Oyundan soğudum vallahi :D.

Hocam en temiz yöntem bilgisayarı USB ile resetleyip tekrar oyunu ve driverları indirmek. Eğer bu problem devam ediyorsa ekran kartını bir bilgisayarcıya götür. Eğer kartta mining yapıyorsan bu gayet normal…

Geri
Yukarı