Çözüldü RX 580 siyah ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burakaaksoy

Decapat
Arkadaşlar 2 hafta önce sistem topladım.
  • B450M Gaming anakart
  • Sapphire RX580 Nitro+ 4GB
  • Ryzen 5 2600
RAM'in ismini tam hatırlamıyorum. Corsairin 8GB 3000 MHz'lik RAM'iydi.
Ve güç kaynağı ikinci el aldığım Frisby 650W PSU'su.

Sistemim sürekli olarak oyunlarda grafikleri arttırdıkçana kapanıyor. Siyah ekrana da kalıyor sistemi resetleye ne kadar asla açılmıyor. Bu olay ilk alındığı zamandan itibaren varken dünde böyle bir sorunla karşılaştım.
Oyundayken bir anda ekranım gitti sinyal yok yazısı ardından bilgisayarımın ne reset ne power tusu calistı. Kapatmayı başarıp tekrar açtığım da görüntü gelmedi. Tekrar yaptım gelmedi tekrar kapattığım da daha açılmadı. Tüm bileşenler normal sıcaklıkta calışıyordu. VR yanık kokusu da almadım yaklaşık 30dk çalıştıramadım. PSU'nun güç kablosunu çıkarıp taktığımda sistem açıldı
PSU'm 650W aslında sizce sorun nedir?
Sorun PSU'daysa hangi PSU yu tavsiye edersiniz?
Ve bu sistem için bir kasa önerirmisiniz yeterli soğutmayı sağlayacak.
PSU+kasa bir olursa çok güzel olur. 😂
Şu anlık bu kasayı almayı düşünüyorum. Frisby Venom FC-9270G 650W 80+ Sizin de tavsiyelerinizi almak isterim.

Çözüm
@TheFoxsnow
Merhaba, kardeş sırf sana teşekkür etmek için üye oldum, 1 hafta once sıstem topladım RX 580 Ryzen 2600 falan goruntu masaustunde tıtrektı oyunlarda ıstedıgım cozunurlukler yoktu arastırmadığım forum denemedım şey kalmadı 2 tane 0 ekran getırdım deneme için aynı 4K TV y taktım aynı en son letkoya yuklıyordum bılgısyaarı satmak için.
Sonra senın 18.1.1 sürümünü kurun demenı gordum denedım ve canavar cok mutluyum cok tesekkur ederım senın yapabileceğim bısı varsa yapmak ısterım.

Teşekkür ederim kral.
Sorunun çözüldüyse ne mutlu.
Evet arkadaşlar sorunumu öncelikle tamami ile çözdüm.
Sistemimi upgrade ettim DDR4 RAM 3200 MHz.
1600X işlemci takarak artık siyah ekran sorununa elvada dedim.
Eğer işlemciniz yeni nesil ise RAM'leri değiştirin bende HyperX Fury var.
Teşekkür ederim kral.
Sorunun çözüldüyse ne mutlu.
Evet arkadaşlar sorunumu öncelikle tamami ile çözdüm.
Sistemimi upgrade ettim DDR4 RAM 3200 MHz.
1600X işlemci takarak artık siyah ekran sorununa elvada dedim.
Eğer işlemciniz yeni nesil ise RAM'leri değiştirin bende HyperX Fury var.
ram voltajını yükselterek de sorun çözebilenler var anakartınız el verirse.
Aynı PSU bende kullanıyorum. Gayet yeterli bir PSU diyebilirim özellikle sizin PSU'da bir problem yoksa tabi. RX 5xx serisi kartların sorunlu olduğunu ben her fırsatta dile getiriyorum ve kimseye önermiyorum şahsen. Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyebilirsin. Daha yüksek PSU ya sahip.

Hocam bende rx 480 rog strix asus var ben de aynı hatayı alıyorum. Siyah ekran ve daha sonrasında Mavi zemin üzerine ''Sinyal Yok'' yazısı arada oluyor arada olmuyor çok saçma bi amd driverları ile karşı karşıyayız senin ekran kartı 0 bide benimki ikinci el :) güvenip aldık baya sıkıntısız oynadıgım zamanlarda oldu 3 4 gün üst üste ama işte tak diye adamın canını sıkan bi hata veriyor nedeni bilinmez. Sıcaklık ile ilgili olduğunu pek düşünmüyorum benimki bazen 75 derece bazen 70 derecede kapanıyor :D Rx 480 ler arasında en iyi soğutuculu asus kart ama gel gör ki hata veriyor işte :D

8gb versiyonunu 500watt 80+ psu ile kullanıyorum(markayı hatırlayamadım) hiç sorun yapmadı. %90 overclockla alakalı bi şey bu. Bende de aynı sorun vardı overclock yaptığımda. Önce radeon settingsden "wattman"i sıfırla sonra ise Sapphire trixx ya da msi afterburner indir 2-3 ss at buraya.

8gb versiyonunu 500watt 80+ psu ile kullanıyorum(markayı hatırlayamadım) hiç sorun yapmadı. %90 overclockla alakalı bi şey bu. Bende de aynı sorun vardı overclock yaptığımda. Önce radeon settingsden "wattman"i sıfırla sonra ise Sapphire trixx ya da msi afterburner indir 2-3 ss at buraya.
OC yapmadım karta hocam
BIOS güncelleyin ve grafik sürücünüzü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapın.

Tüm 650W PSU'lar aynı mı?

Tam olarak marka model nedir? Farklı güç kaynağı ile test yapmanız faydalı olabilir.
Bıosum güncel son sürümünü kurdum psunun tam modelide budur hocam Frisby FR-PS65F12B 650W Power Supply
dediklerini yapmaya başlıyorum hocam tekrar test yapacağım
dediklerini yaptım hocam buyur ss
OC yapmadım karta hocam

Bıosum güncel son sürümünü kurdum psunun tam modelide budur hocam Frisby FR-PS65F12B 650W Power Supply

dediklerini yapmaya başlıyorum hocam tekrar test yapacağım

dediklerini yaptım hocam buyur ss

2019-05-28 (1).png

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    47,4 KB · Görüntüleme: 198
@FalconPolat ekran kartı önerdiğin insanlar burada bak. Sıfır aldıkları kartları kullanamıyorlar. Üç kuruş biriktirdikleri parayla kart alıyorlar zaten bak. Arkasında dur yaptığın işin. Biz sorunlu kart önermeyin, bu kart insanları üzer dediğimizde sen dalga geçer gibi herkesek bunu öneriyordun. Buraya gel yardımcı ol insanlara.

Arkadaşlar Raminiz Yetmiyor Bendede Aynı Sorun Vardı. Öncelikle Ekran kartı Driverini Hep En Üsteki Sürümünü Güncellemeyin Önerilen Sürümü Güncelleyin Adrenalin İçin.
Eğer Hala Düzelmezse 18.1.1 Sürümünü Kurun (Driveri Silmek İçin Amd Clean Up Utily Kullana Bilirsiniz.)
Öncelikle Sanal Bellek Yaratmalısınız
Screenshot Bende 16 Gb DDR3 Ram Var Rx580 Güçlü Bir Kart Yetmiyor Hızı. Bundan Ötürü Biz Biraz Daha Ram Yaratıyoruz Ancak Şunu Unutmayın Ne Kadar Yer Verirseniz Okadar Diskinizden Yer Kaplar Ancak Önerilen Şu Ki Ram Boyutu Min 16 GB(16000 M) Max da %150 Gb (24000MB)
Ve Birde Registry Den ULPS Kapatmalısınız Çift Ekran Kartı Kullanmıyor İseniz.
Böylelikle Oyunlarda Sıkıntı Çıkarmıyor.
Bi Rez ALlırım.
Arkadaşlar RAM'iniz Yetmiyor bende de Aynı Sorun Vardı. Öncelikle Ekran kartı Driver'ini Hep En Üsteki Sürümünü Güncellemeyin Önerilen Sürümü Güncelleyin Adrenalin İçin.
Eğer Hala Düzelmezse 18.1.1 Sürümünü Kurun (Driver'i Silmek İçin AMD Clean Up Utily Kullana Bilirsiniz.)
Screenshot Bende 16 GB DDR3 RAM Var RX580 Güçlü Bir Kart Yetmiyor Hızı. Bundan Ötürü Biz Biraz Daha RAM Yaratıyoruz Ancak Şunu Unutmayın Ne Kadar Yer Verirseniz Okadar Diskinizden Yer Kaplar Ancak Önerilen Şu Ki RAM Boyutu Min 16 GB(16000'm) Max'da %150 GB (24000 MB)
Ve bir de Registry Den ULPS Kapatmalısınız Çift Ekran Kartı Kullanmıyor İseniz.
Bir Rez ALlırım.

Bir de oyunu AMD Raedon Software açıkken çalıştırmaya çalışın.
Arkadaşlar RAM'iniz Yetmiyor bende de Aynı Sorun Vardı. Öncelikle Ekran kartı Driver'ini Hep En Üsteki Sürümünü Güncellemeyin Önerilen Sürümü Güncelleyin Adrenalin İçin.
Eğer Hala Düzelmezse 18.1.1 Sürümünü Kurun (Driver'i Silmek İçin AMD Clean Up Utily Kullana Bilirsiniz.)
Screenshot Bende 16 GB DDR3 RAM Var RX580 Güçlü Bir Kart Yetmiyor Hızı. Bundan Ötürü Biz Biraz Daha RAM Yaratıyoruz Ancak Şunu Unutmayın Ne Kadar Yer Verirseniz Okadar Diskinizden Yer Kaplar Ancak Önerilen Şu Ki RAM Boyutu Min 16 GB(16000'm) Max'da %150 GB (24000 MB)
Ve bir de Registry Den ULPS Kapatmalısınız Çift Ekran Kartı Kullanmıyor İseniz.
Bir Rez ALlırım.

Bir de oyunu AMD Raedon Software açıkken çalıştırmaya çalışın.

Arada ULPS geri açılıyor geri elle kapatın.
Ya da yedeğini alın regeditin. Ki önermiyorum her Driver yenilediğinizde değiştirdiğinizde dosya yolu değişiyor.

@TheFoxsnow
Merhaba, kardeş sırf sana teşekkür etmek icin üye oldum , 1 hafta once sıstem topladım rx 580 ryzen 2600 fılan goruntu masaustunde tıtrektı oyunlarda ıstedıgım cozunurlukler yoktu arastırmadığım forum denemedım sey kalmadı 2 tane 0 ekran getırdım deneme ıcın aynı 4k tv y taktım aynı en son letkoya yuklıyordum bılgısyaarı satmak ıcın
sonra senın 18.1.1 Sürümünü Kurun demenı gordum denedım ve canavar cok mutluyum cok tesekkur ederım senın yapabılcegım bısı varsa yapmak ısterım

Geri
Yukarı