RX 580 ve FX-8320 LoL'de Düşük FPS

smtyldrn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
LOL'de saçma sapan FPS değerlerine sahibim evet saçma sapan çünkü çok sinirlendirmeye başladı bu sorun beni. MSI Afterburner'dan bakıyorum ekran kartı kullanımı çok düşük ve Core Speed ile MHz clock en düşük seviyede. PC boştaymış gibi çalışıyor. Shadow of the Tomb Raider, Apex, Metro Exodus gibi oyunlarda cayır cayır çalışırken en çok vakit geçirdiğim LOL'de bu sorun meydana geliyor. FurMark ve unigine heaven testlerindede stabil performans alıyorum.
FPS rahatsız edici seviyelere geliyor bu yüzden bu konuyu açma gereksinimi duydum hani 150 FPS veriyor neden 250 değil diye değil, 50 40 FPS'lere kadar düşüyor.
Driverlarım güncel Windows'um güncel ve temiz daha 2 gün önce kurulumunu yaptım.
Sistem özelliklerim şu şekilde;
  • CPU: FX 8320 4.00 GHz (overclocked by OC genie)
  • GPU: Sapphire Pulse RX580 4 GB
  • Anakart: MSI 970 Gaming AM3+
  • RAM: 2X4 g-skıll 1866 MHz
  • Harddısk: Kingston 240GB SSD
  • PSU: Zalman ZM-700GLX 80+ Silver sertifika
Ben Radeon settings ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama yıllardır NVIDIA kullanıcısı olduğumdan bu kontrol paneli çok kısıtlı ve bilmediğim bir şekilde.
Bu bir şey yapamadım ama bu ya da başka bir çözüm yolu bilen yarım ederse şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 8320 RX 580'le darboğaz yapıyordur. LOL'de grafikleri en yükseğe alıp denediniz mi? Monitörünüz nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı