Çözüldü RX 580 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lalo22

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, klasikleşen WattMan problemini yaşamaya başladım oyunlarda yaklaşık 10 15 dakika sonra PC kendini resetliyor. DDU ile temiz silme işlemi yaptıktan sonra tekrar sürücüyü yüklüyorum ve denemek için oyuna giriyorum yaklaşık yarım saat oynuyorum bir problem yok gibi gözüküyor fakat ertesi gün yine aynı problem çıkıyor. Bu problem sadece oyunlarda oluyor (ETS 2-PES-FIFA)

Not: İşlemci macunu yenilemem gerekiyor iyice kurudu, bundan dolayı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüm için ilk olarak kasanın içini açıp detaylı bir temizlik yaptım. Sonrasında RAM'lerimin slotlarını değiştirdim ve işlemcinin termal macunu yenilenmesi gerekiyordu yazı içinde belirttiğim gibi, termal macunu yeniledim.

Sonrasında Bu konudaki çözümü yaptım ve 3 4 defadır oyunlarda bilgisayarı zorlamama rağmen bir problem olmadı.
400-500 serisinde çok meydana gelen bir hata 5000 ve 6000'de çok çok daha az geliyor.
Çözmenin bir yolu yok diyebilirim çok az çözüm yolu var donanımsal olarak.
Macunla bir alakası yok ayrıca.

Sapphire Pulse RX 580 4 GB.
Ryzen 3 3100
16 GB RAM DDR 4 3200 MHz
MSI B450M-A Pro Max anakart

400-500 serisinde çok meydana gelen bir hata 5000 ve 6000'de çok çok daha az geliyor.
Bu kartı nasıl satabilirim peki her bilgisayarda aynı problemi çıkartır mı veya sorun ekran kartından mı?

Bu kartı nasıl satabilirim peki her bilgisayarda aynı problemi çıkartır mı veya sorun ekran kartından mı?

Çözüm için ilk olarak kasanın içini açıp detaylı bir temizlik yaptım. Sonrasında RAM'lerimin slotlarını değiştirdim ve işlemcinin termal macunu yenilenmesi gerekiyordu yazı içinde belirttiğim gibi, termal macunu yeniledim.

Sonrasında Bu konudaki çözümü yaptım ve 3 4 defadır oyunlarda bilgisayarı zorlamama rağmen bir problem olmadı.

Artı -2 Eksi
Çözüm

Geri
Yukarı