RX 580 WattMan Hatası

enesf

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem başlıkta belirttiğim gibi Ryzen 5 1600 ve RX 580 8G. Oyun sırasında ya da normal kullanım da fark etmeksizin durup dururken "Sinyal Yok" diyor ve görüntü gidiyor. Bilgisayar da donuyor. Yeniden başlattığımda ise sağ taraftan WattMan uyarısı geliyor. Çözümü nedir? Ekim ayında garantisi bitiyor sistemin. Bitmeden gerekiyorsa servise göndereyim.

Bu hatanın kesin çözümü yok. Deneyebileceğiniz birkaç yöntem var.
  • BIOS güncelleyin.
  • Windows 10 1903 ve en güncel ekran kartı sürücüsü kullanın. Sürücüyü DDU ile kaldırıp öyle yükleyin: DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal
  • Windows 10 hızlı başlatma seçeneğini kapatın. Windows 10 Hızlı Başlat Seçeneğini Devre Dışı Bırakma - Technopat
  • Bazı kişiler PSU değişimi sonrası bu sorunun ortadan kalktığını belirtiyor. Tabii ki kesin çözüm değil.
  • Eksik veya bozuk sistem dosyalarını onarın: https://support.microsoft.com/tr-tr...er-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system
  • Bu hatayı almadan önce yüklediğiniz programlar varsa kaldırmayı deneyin.
  • Hız aşırtma işlemi yapmadığınıza emin olun. Tüm sisteminiz varsayılan ayarlarda kullanılsın.
  • Dönüştürücü kullanmadan görüntü almayı deneyin.
  • Son olarak, ürününüzün garantisi devam ediyorsa yetkili servisle iletişime geçin.
Arkadaş tüm wattman çözümlerini sunmuş. Maşallah.

Arkadaş tüm wattman çözümlerini sunmuş. Maşallah.
Evet ama hiçbiri işe yaramadı xD
Everest değil mi hocam? Hepsi aynı. Başka marka PSU ile deneyin. Örneğin, FSP, Cooler Master, Corsair v.s. Everest, Platoon ve Frisby gibi markalardan uzak durun.
kanka para olsa alırım şimdi de işte
para yok nabalım
para olsa zaten direk yeni sistem alırdım tekrardan hiç uğraşmam böyle sorunlarla 😂

Radeon ayarlarından güç limitini -(eksi) %20 yapıp deneyebilirsiniz. Hata alacağınızı düşünmüyorum. Kartın performansı %5-10 değişkenlik ile oyundan oyuna belki düşer belki aynı bile kalır.

Hemen deniyorum, denemesi bedava sonuçta :D Bu arada sistem boştayken de oluyor bu hata, sadece yükteyken değil.
O zaman sorun direk ekran kartı kaynaklı olmayabilir bilemiyorum ama bedava bir deneyin derim :)
Şahsen RX570 kullanıyorum 3 Ay civarı oldu tek bir hata veya sorun yaşamadım. BF1'de kartımın fanları bazen dönmüyor :)

O zaman sorun direk ekran kartı kaynaklı olmayabilir bilemiyorum ama bedava bir deneyin derim :)
Şahsen RX570 kullanıyorum 3 Ay civarı oldu tek bir hata veya sorun yaşamadım. BF1'de kartımın fanları bazen dönmüyor :)
Ben sistemimi 7 ay önce aldım, 2 aydır bu sorunla cebelleşiyorum.
Sistemim zaten canavar gibi çalışıyor, ekran kartı sıcaklığım pubg de falan 55 ile 60 derece arasında geziniyor, r5 2600 en fazla 65 derece falan ama bilmediğim bi neden yüzünden böyle bir sorun var sistemimde
Bu arada ben bütün sistemimi garantiye gönderdim 2 kez, hiçbir şeyde sorun bulamadılar.
Sadece ekran kartını göndermedim yani
Neyse saolun ilgilendiğiniz için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı