RX 580'de renkler neden soluk?

Siz hangi ayarda kullanıyorsunuz hocam atar mısınız? Aynı karta sahibiz.
Hocam size kalmış, ister 200'de kullanın ister 170-150 tamamen size kalmış. Ben 170'de kullanıyorum şuan bilgisayarda değilim zaten. Oyuna gireceğim zaman 200'e çekiyorum. Başka hiç bir ayar yapmadım zaten kart güçlü bir kart, gerek duymadım.

Hocam size kalmış, ister 200'de kullanın ister 170-150 tamamen size kalmış. Ben 170'de kullanıyorum şuan bilgisayarda değilim zaten. Oyuna gireceğim zaman 200'e çekiyorum. Başka hiç bir ayar yapmadım zaten kart güçlü bir kart, gerek duymadım.

Soracağım şu saçların pikselleşme sorunu olacaktı. O oyunlarda da var mı bu? Onun da ayarı farklı mı?

Soracağım şu saçların pikselleşme sorunu olacaktı. O oyunlarda da var mı bu? Onun da ayarı farklı mı?
O kadar bilgim yok maalesef. Oyun içi ayarlarından detay gibi bir seçenek var ise ordan ayarlanabilmesi lazım. Yanlış bilgi vermeyeyim ben, en iyisi bilen arkadaşlar yardımcı olsun.

Böyle bir sorunu ilk defa görüyorum. GTX 970'den RX 580' e geçtim, renklerde bir fark olmadı. Monitör değiştirseniz anlarım ama GPU ile bu denli fark olacağını sanmıyorum.

Hatta ben ekran kartını değiştirdikten sonra RX580'de farklı HDMI portuna bağladım tekrardan renkler ve diğer ayarlar dahil olmak üzere default'a döndü. DP portunu bağladım, gene default'a döndü. Bence endişe edecek bir durum yok. Yanlış anlamadıysam da her portun bir ayarı var. 1. Portta yaptığınız ayarlar 2. Portta geçerli olmuyor, en azından bende böyle.

Ekran Alıntısı.PNG

Buradaki ayarı "RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standart (Full RGB)" seçerseniz, renkler biraz daha canlı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı