RX 590 için en ideal mining ayarları

Makaleler
14
Yer
Antalya
Merhabalar, internette yabancı forumlar da dahil olmak üzere bir sürü siteye, bir sürü videoya baktım ancak RX 590 için önerilen bir mining ayarı bulamadım maalesef. Sosyalde konu açtım ancak o şekilde de cevabımı bulamadım. Yine sosyalde bir-iki konu gördüm RX 590 mining ile alakalı ve onların ayarlarının benimkinden de kötü olduğunu görünce kendi ayarlarımı paylaşmak istedim.
Öncelikle bu ayarlar "şimdilik" en ideal. Denemeye devam edeceğim ve daha iyi ayar bulursam konuyu güncelleyeceğim.
Ayarlar sonucu ekran kartımın harcadığı güç: 78 Watt.
Kazım değeri: 28.5 MH/s
Sıcaklık: 53 derece.
Şu anki ayarlarımı MSI Afterburner programı ile yaptım.
Core clock: 1200 MHz.
Memory clock: 2315 MHz.
Curve editör ayarları: Frequency: State 3 ve sonrası için 1200 MHz, voltage: State 1 ve sonrası için 850 mv.
Ayrıca Core voltage: -62 mv.

miningson.png

Son düzenleme:
Core Clock
1350 MHz
Core voltage
975 mV
Memory clock
2250 MHz
Memory state voltage
950 mV

Eğer siz görmediyseniz internette böyle bir ayar var. Core Clock daha da düşürülebilir.

Core Clock
1350 MHz
Core voltage
975 mV
Memory clock
2250 MHz
Memory state voltage
950 mV

Eğer siz görmediyseniz internette böyle bir ayar var. Core Clock daha da düşürülebilir.

Bu ayarın kazım hızı ne kadarmış peki?

Denemelerim sonucu Core Clock pek etkilemiyor, önemli olan Memory Clock hızı.

Ayrıca 975 mV'de güç tüketimi de daha fazla olur. Yine de bu ayarı da deneyeyim.

Core Clock düşürerek sıcaklık azaltılır da kazım hızı sanırım 27.5 civarıymış.

O zaman kendi ayarlarımda kalmam daha iyi olur. Zaten bir sürü Wattman ve bilgisayar kapanmasıyla uğraştım :d Fazla da kurcalamayalım.

@theRiokoyos Hocam siz 110 Watt'a çalıştırıyordunuz galiba, bu ayarlar daha mı verimli sizce?

Son düzenleme:
O zaman kendi ayarlarımda kalmam daha iyi olur. Zaten bir sürü Wattman ve bilgisayar kapanmasıyla uğraştım :d Fazla da kurcalamayalım.

@theRiokoyos Hocam siz 110 Watt'a çalıştırıyordunuz galiba, bu ayarlar daha mı verimli sizce?
Çok daha verimli olduğunu düşünüyorum. Ama birazcık daha oynayıp 30 veya 31mh/s'ye yükseltebilirsen daha iyi olur gibi tabi. Yine de çok iyi değerlerin tabi. Seninkileri kullanmayı düşünüyorum. 2 mh için 32 watt fazladan vermek çok saçma gözükmeye başladı gözüme :D.

Çok daha verimli olduğunu düşünüyorum. Ama birazcık daha oynayıp 30 veya 31mh/s'ye yükseltebilirsen daha iyi olur gibi tabi. Yine de çok iyi değerlerin tabi. Seninkileri kullanmayı düşünüyorum. 2 mh için 32 watt fazladan vermek çok saçma gözükmeye başladı gözüme :D.

Voltajı daha fazla azaltınca bazen Wattman uyarısı geliyor ve sıfırlanıyor ayarlar. Aynı şekilde Memory Clock için de daha fazla artırınca bilgisayar kapanıyor. Daha verimli olacağını sanmıyorum benim kartta, başka modeller için farklı olabilir tabi bu. Benim kartım Pulse modeli. Belki Nitro+ modelinde daha verimli olabilir.

Voltajı daha fazla azaltınca bazen Wattman uyarısı geliyor ve sıfırlanıyor ayarlar. Aynı şekilde Memory Clock için de daha fazla artırınca bilgisayar kapanıyor. Daha verimli olacağını sanmıyorum benim kartta, başka modeller için farklı olabilir tabi bu. Benim kartım Pulse modeli. Belki Nitro+ modelinde daha verimli olabilir.
Kullandığın miner ne acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı