RX 590 MHz düşürme

aoudhand

Centipat
Merhaba bu konuda RX590 watman hatası aldığımı belirttim. Fan ayarları ile oynayınca düzelir gibi oldu fakat sorun devam ediyor.
Sosyalde biraz araştırdım sorun; fabrika çıkışlı OC ile gelmesiymiş. 1545 MHz'yi 1445 MHz'ye düşürünce sorun çözülür dediler.
AMD Radeon ayarlarından 1545MHz'yi 1445 yapıp kaydet diyorum PC resleyince eski haline dönüyor. Hatta oyunda kontrol ettiğimde hâlâ 1545 MHz'de çalışıyor.
Yani demek istediğim ekran kartı MHz'sini nasıl düşürürüm?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Frekans Mhz değerini neden düşürmek istiyorsunuz? Genelde siyah ekran ve WattMan hatasına çözüm olabilir Frekans Mhz değerini düşürmek. Çok fazla düşürmezseniz zararı olmaz. Yani ilk başta 50 düşürün. Eğer hatanıza çözüm olmazsa 100 değer düşürüp deneyin.
WattMan hatası alıyorum bazen de donup kalıyor pc reset atıyor siyah ekran alıyorum

WattMan hatası alıyorum bazen de donup kalıyor pc reset atıyor siyah ekran alıyorum
Bence bu sorununuz ile ilgili yeni bir konu açmanızı tavsiye ederim. Açtığınız yeni konuda kullandığınız sistem özelliklerinin marka modeline kadar detaylıca belirtip, sorunu anlatırsanız bilgili arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

WattMan ve siyah ekran hatalarına neyin sebep olduğunu bulmak bile zorken birçok çözüm önerileri vardır. Donanımsal veya yazılımsal sorundan kaynaklanabilir. Donanımsal açıdan genelde güç kaynağının arızalı veya yetersiz gelmesi, ekran kartı arızası olabilir. Yazılımsal açıdan ise AMD sürücüleri sebep olabilir.

Bence bu sorununuz ile ilgili yeni bir konu açmanızı tavsiye ederim. Açtığınız yeni konuda kullandığınız sistem özelliklerinin marka modeline kadar detaylıca belirtip, sorunu anlatırsanız bilgili arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

WattMan ve siyah ekran hatalarına neyin sebep olduğunu bulmak bile zorken birçok çözüm önerileri vardır. Donanımsal veya yazılımsal sorundan kaynaklanabilir. Donanımsal açıdan genelde güç kaynağının arızalı veya yetersiz gelmesi, ekran kartı arızası olabilir. Yazılımsal açıdan ise AMD sürücüleri sebep olabilir.
Ben başka ekran kartım da vardı amd onda bi sıkıntı yoktu kartdan olduğuna eminim sonra yeni aldım kartı bun da wattman hatası aldım

Yeni konular

Geri
Yukarı