RX 590 Nitro+ SE alınır mı?

O zaman düşük güç tüketimi istiyorsanız RX5500 bakın.

RX 5550 XT ana kasamda kullanıyorum. Gerçekten harika bir kart, RX 580'ler 1600 civarı olmuşken RX 590'ı 1500'e kaçırmak istemedim ama anlaşılan çok beğenilmiyor.
O da mavi-yeşil-siyah ekran hatalarından geçilmiyor. Yazılım sorunları da cabası. GTX 1650 Super en yerinde tercih olur.

Ekran kartı tarafında herkes RX'e karşı sarf almış durumda ancak hiçbir problem yaşamıyorum RX 5500XT tam bir canavar.

Ellerimi ovuşturarak geldim buraya, yine bir Nvidia-AMD polemiği, en sevdiğim. RX 500 serisinin devri kapandı, artık alınmaz. Hem sorunlu hem sorunlu, hem de sorunlu. Başka söze gerek yok.

RX 5550 XT ana kasamda kullanıyorum. Gerçekten harika bir kart, RX 580'ler 1600 civarı olmuşken RX 590'ı 1500'e kaçırmak istemedim ama anlaşılan çok beğenilmiyor.

Ekran kartı tarafında herkes RX'e karşı sarf almış durumda ancak hiçbir problem yaşamıyorum RX 5500XT tam bir canavar.

İyi de 1650S zaten benzer fiyatta olmasına rağmen ondan iyi.

Yani 5500 XT eğer canavar ise 1650S canavar+. NVIDIA driver gibi konularda da daha iyi ve CUDA farkı da var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Güncel test.

1660 gücündeki(?) karta gel...
power-maximum.png

relative-performance_1920-1080.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ekran Alıntısı.PNG

İyi de 1650S zaten benzer fiyatta olmasına rağmen ondan iyi.

Yani 5500 XT eğer canavar ise 1650S canavar+. NVIDIA driver gibi konularda da daha iyi ve CUDA farkı da var.
Güncel test.

1650S RX 5500 XT'den iyi değil. Gerçekten algı olarak bir problem olduğunu düşünüyorum. Tıpkı zamanında herkesin "AMD işlemci alınmaz çok sorunlu çok ısı yapıyor." Deyip şu an herkesin AMD fanı olmasına benziyor :)

Burada arkadaşlar haklı olarak performans değerlendirmesi yapmışlar 1650 Super iyi güzel de 4 GB VRAM bence ilerisi karanlık. İmkanın varsa RX 5500 XT ya da 1660 Super alabilirsin. Yalnız super 2200 lira civarında sanırım bir de performans olarak RX 5500 XT bir tık 1650S'in altında. (Bazı DX 12 oyunlarında RX 5500 XT önde.) 590 kesinlikle almamalısın ben 1.5 yıl önce 580 aldım memnunum ama o zaman 1660 Super yoktu veya bütçeme uygun değildi. Şimdi RX 500 devri kapandı.

1650S RX 5500 XT'den iyi değil. Gerçekten algı olarak bir problem olduğunu düşünüyorum. Tıpkı zamanında herkesin "AMD işlemci alınmaz çok sorunlu çok ısı yapıyor." Deyip şu an herkesin AMD fanı olmasına benziyor :)

Testten bakarsan geçtiğini görürsün aslında ama yine de eşit kabul edelim ve benzer fiyatta NVIDIA yerine AMD tercih etmek için bir sebep yok doğrusu. NVIDIA driverleri daha iyi.

EDİT: Abdullah hacıgül bile 1650S daha güçlü demişti bir ara 5500XT'den.

Yeni konular

Geri
Yukarı