RX 590 sistem donup kapanıyor ve ses takılıyor

ismet83

Decapat
Merhaba, ilk olarak oyunlarda başladı sorunum. Ses takılıyor, kapanıyor, ekran gidiyor; klavye ve fare ışıkları gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Sadece güç tuşundan kapatıp açabiliyorum. Şu an daha da ilerledi bilgisayar açarken oluyor aynı sorun. Çözüm önerisi veya bu sorunla karşılaşmış olan varsa yardımcı olabilir mi?

Sistem Özellikleri:
R5 2600
RX 590
16 GB RAM

Not: Ekran kartı yazılımın DDU ile kaldırıp eski sürüme dönmeyi ve BIOS pil resetlemeyi denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ayarlarından, maksimum frekans değerini 15 MHz düşürün. Sadece maksimum frekans değerini düşüreceksiniz, Örnek: Maks. değer 1545-15=1530. Diğer değerlere dokunmayın.

Son düzenleme:
Sorunun RX590'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Ancak fazla emin konuşmak da istemiyorum. PSU'nuz nedir? OCCT ile PSU'yu, FurMark ile ekran kartını test edip sonuçları paylaşır mısınız? Bu testler esnasında sistemde kapanma, siyah ekran gibi sorunlar olursa söyler misiniz?

Ekran kartı ayarlarından, maksimum frekans değerini 15 MHz düşürün. Sadece maksimum frekans değerini düşüreceksiniz, Örnek: Maks. değer 1545-15=1530. Diğer değerlere dokunmayın.
Bu ayarları nasıl yapacağım konusunda yardımcı olur musunuz? Ayrıca şuan bilgisayarı açamıyorum açılırken de yapmaya başaldı.
PSU gerçekten kötü, en kısa zamanda değiştirmenizi öneririm. Dediğim testleri yaptınız mı?
Funmark tesitini yapmayı denedim fakat aynı sorun oluyor ekran gidiyor. Psu testini denemeye çalışacağım pc açdın şuan ama kapanabilir

Geri
Yukarı