RX 590 Undervolt

Voltajı hata alana kadar daha da aşagı çekmeyi deneyebilirsiniz. Hata aldıgınızda almadıgınız son degeri girip öyle kullanırsınız.
Bilgisayarı yeniden başlattım voltaj ayarları sıfırlanmış, neden acaba
Her ne kadar önde 3 fan olsa da önü tamamen cam ile kapalı olduğu için yandaki deliklerden gelen hava kesinlikle yetersiz kalıyor. Mümkünse kasanın önünü sök bir de öyle dene. En az 5 derece daha serin çalıştığını göreceksin. Aynı seninki gibi önü kapalı yanları delikli MB520 model kasa kullanıyorum, ekran kartım 70-75C'lerden düşmezdi. Ne zaman alttaki videoyu izleyip ön paneli söktüm şu an ekran kartım Witcher 3, Battlefront II gibi oyunlarda 65C'yi geçmiyor. Haliyle undervolt yapma ihtiyacı hissetmiyorum. Bu tip kasaların kronik problemidir bu, şuradaki ile birebir aynı durum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolttan önce hava akışına çözüm bulman lazım.
Deneyebilirim ancak nasıl sökeceğimi bilmiyorum araştırdım fakat bulamadım.

Kaçar kaçar azaltmamı önerirsiniz
1031 mV ile deneyebilirsiniz.
Bilgisayarı yeniden başlattım voltaj ayarları sıfırlanmış, neden acaba

Deneyebilirim ancak nasıl sökeceğimi bilmiyorum araştırdım fakat bulamadım.
AMD memory tweak ile bakıp ayarlarınız uygulanmış mı diye kontrol edebilir misiniz?

Ayarlardan voltaj kontrolünü açmanız gerek.
Ardından 1150-1050= -100mV degerini girip açılışta uygulamak içinse uygulamanın giriş arayüzünün sol altında bulunan windows simgesine basmanız gerekiyor. Bu durumda açılışta uygulayacaktır diye düşünüyorum.
Afterburner da nereden bakılıyor
Yalnız uyarayım bu programlar birbiriyle çakışabilir biri açıkken digerinden işlem yapmayın hangisinde daha iyi sonuç aldıysanız -burda kastım bilgisayarı yeniden başlattıgınızda sıfırlanmaması gibi- o programı kullanın digerlerini kaldırın. Mesela amd memory tweak ile ayarlarınız sıfırlanmıyorsa msi afterburnerı kaldırıp wattmanı da varsayılana alın. Genelde wattmanda daha ince ayar yapıldıpı için ve radeonun kendi yazılımı oldugu için insanlar onu kullanıyor ama ben de sizin gibi sıkıntılar çektim ve en son amd memory tweak ile çözdüm.

Son düzenleme:
Ayarlardan voltaj kontrolünü açmanız gerek.
Ardından 1150-1050= -100mV degerini girip açılışta uygulamak içinse uygulamanın giriş arayüzünün sol altında bulunan windows simgesine basmanız gerekiyor. Bu durumda açılışta uygulayacaktır diye düşünüyorum.

Yalnız uyarayım bu programlar birbiriyle çakışabilir biri açıkken digerinden işlem yapmayın hangisinde daha iyi sonuç aldıysanız -burda kastım bilgisayarı yeniden başlattıgınızda sıfırlanmaması gibi- o programı kullanın digerlerini kaldırın. Mesela amd memory tweak ile ayarlarınız sıfırlanmıyorsa msi afterburnerı kaldırıp wattmanı da varsayılana alın. Genelde wattmanda daha ince ayar yapıldıpı için ve radeonun kendi yazılımı oldugu için insanlar onu kullanıyor ama ben de sizin gibi sıkıntılar çektim ve en son amd memory tweak ile çözdüm.
Windows ayarlarından hızlı başlatmayı kapattım belki çözülür diye, şimdi yeniden başlatıp deneyeceğim. Afterburnerı tamamen bilgisayardan mı kaldırayım? Sık kullandığım bir program da.
Windows ayarlarından hızlı başlatmayı kapattım belki çözülür diye, şimdi yeniden başlatıp deneyeceğim. Afterburnerı tamamen bilgisayardan mı kaldırayım? Sık kullandığım bir program da.
Yaptığım ayar sorunu çözdü voltaj ayarları sıfırlanmıyor.

Yaptığım ayar sorunu çözdü voltaj ayarları sıfırlanmıyor.
Sorununuz çözüldüyse ne mutlu. Msi afterburner erase saved startup ayarı wattman ayarlarını silebiliyor diye kaldırın demiştim ama ayarlarınızı sıfırlamamışsa kaldırmanıza gerek yok.

Sorununuz çözüldüyse ne mutlu. Msi afterburner erase saved startup ayarı wattman ayarlarını silebiliyor diye kaldırın demiştim ama ayarlarınızı sıfırlamamışsa kaldırmanıza gerek yok.
Şimdi Witcher 3 te 20-30 dakikalık bir test yapacağım, eğer sorun olmazsa voltajı daha da düşürüm büyük ihtimal. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
@Obelyx 28. dakika da oyun bir anda dondu ve kapandı. Ne yapmalıyım? Voltajı mı arttırayım
Şimdi Witcher 3 te 20-30 dakikalık bir test yapacağım, eğer sorun olmazsa voltajı daha da düşürüm büyük ihtimal. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
@Obelyx 28. dakika da oyun bir anda dondu ve kapandı. Ne yapmalıyım? Voltajı mı arttırayım
Çökmeden sonra wattman ayarları geri sıfırlanmış :/

Son düzenleme:

Çökmeden sonra wattman ayarları geri sıfırlanmış :/
Evet voltaj yeterli kalmamis. En son degeri hatirliyorsaniz ona +10 eklemenizi oneririm, bu arada MSI Afterburner kullaniyorsaniz ayarlarinizi kayit edip soldaki windows kutusunu isaretleyin. Aktif olunca rengi degismiz olur.
+10 da 1 saat falan oyna, sorun yok ise -5 yap onunla dene, sonra hayirli olsun diyebiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı