RX 590 Undervolt

HlovE

Hectopat
Sıcaklığı düşürebilmek için undervolt yapmayı düşünüyorum ancak çok bir bilgim yok. Aşağıdaki voltaj ayarlarından hangilerini düşürmem gerek? Ve sizce ne kadar yaparak başlamalıyım?

varsayılanj ayarlar.png

Undervolt yapmak yerine önce fan profili oluştur yetersiz gelirse öyle yaparsın çünkü undervolt yaptığında kart istikrarlı stabil şekilde çalışmayacaktır en iyisi fabrikadan çıktığı şekilde kullanmaktır.

Kendim yaptığım fan ayarları ile maksimum 63 dereceyi görüyorum. Sapphire Nitro + soğutmasına sahibim. Kulaklık kullanırken sesi duymuyorum. Kulaklık dışında rahatsız ediyor ve MSİ Afterburner yazılmı ile kontrol ediyorum. AMD Radeon Software ile ayarları yaptığımda bir süre sonra kendiliğinden siliniyordu.

Testlerim için konuma göz atabilirsin:

Kardeşim ben yaptım.MSI Ufterburner ile gayet rahat oluyor. Konu ile ilgili bilgin olmasa bile program yardımcı oluyor. Test yaptığında kaç voltage kullanman gerektiğini söylüyor.
Benim sisteminde 1050 voltta 80 derece iken ben bunu 970e çektim aynı fps değerlerinde 75 derece sabit sıcaklık aldım.

-100 mV düşürerek başlayabilirsiniz. OCCT ile veya oyun oynayarak test edin eğer crash yerseniz veya artifact oluşursa -90 mV ile tekrar denersiniz.

Bir açıklama yapayım her kartın voltage farklı oluyor. Benim verdiğim değer kendi kartım için eğer MSI ufterburner ile ters yaparsan kendi voltage değerini görebilirsin.

Testlerim için konuma göz atabilirsin:
Voltaj ayarlarından hangilerini azaltmam gerekiyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı