RX 590 ve 650W 80+ sistemde Coil Whine tespiti

TULPARv2

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımı toplayalı 1 hafta oldu, ekran kartıma yük bindiğinde Coil Whine oluyor sorun ekran kartımı güç kaynağımı çözemedim. Bunu nasıl anlarım yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri.

R5 3600.
XFC RX 590 8 GB.
Vulcan-Z 16 GB RAM.
650+80 Plus güç kaynağı.

Yük bindiğinde ses geliyorsa ekran kartı, sistem yükte değilken geliyorsa PSU. Tecrübe ile sabittir.

Merhaba,

Yük bindiğinde ses oluyor normalde sessiz sakin çalışıyor, garantiye vermek istemiyorum en az 15 günümü yerler, bazı videolarda bobin arasına mıktanıs, silikon falan koyuyorlar var mı böyle çözümler. Siz nasıl hallettiniz proplemi.

Merhaba,

Yük bindiğinde ses oluyor normalde sessiz sakin çalışıyor, garantiye vermek istemiyorum en az 15 günümü yerler. Bazı videolarda bobin arasına mıknatıs, silikon falan koyuyorlar var mı böyle çözümler? Siz nasıl hallettiniz problemi?
Halletmedim, sakın halletmeye çalışmayın. Sorun çok yüksek ihtimal ekran kartında. Sinir bozucu bir ses dışında kesinlikle hiçbir donanımsal zararı yoktur. Bulaşmayın, kurcalamayın. Bozarsınız.

Son düzenleme:
Halletmedim, sakın halletmeye çalışmayın. Sorun çok yüksek ihtimal ekran kartında. Sinir bozucu bir ses dışında kesinlikle hiçbir donanımsal zararı yoktur. Bulaşmayın, kurcalamayın. Bozarsınız.

Evet performans olarak hiçbir proplem yok zamanla geçermi bilmiyorum. Böyle kabul edeceğiz aksi halde boş bir zamanda göndereceğim garantiye.

Evet performans olarak hiçbir problem yok zamanla geçer mi bilmiyorum. Böyle kabul edeceğiz aksi halde boş bir zamanda göndereceğim garantiye.
Zamanla geçmez hatta artma ihtimali de var. Kabul etseniz iyi olur. Ses çok rahatsız ediyorsa garantiye gönderin.

Geri
Yukarı