RX 6500 XT alınır mı?

Peki PCI 3.0 ile mi oynuyorsunuz yoksa 4.0 mı? ve 4GB VRAM aşarsa problem oluyor mu çok eski kartım 750 ti (2GB) ile 4gb aşan oyunları oynuyordum problem pek olmuyordu.
Problem bazı AAA oyunlarda Ultra'ya çektiğiniz zaman hata veriyor. Ya da kaplamalar yüklenmeyebiliyor. Şu süreçte idare eder ama sonraki yıllar için pek iç açısı değil. Arkadaşların dediği gibi 4.000Tl bütçeniz varsa ikinci el RX 6600 almaya çalışın. Arada uçurum var. Gerekli kontrolleri yaptığınız zaman çok iyi fiyatlara yakalayabilirsiniz. Ben RX 6500 XT'yi sarı siteden 2.272TL'ye aldım 1 hafta önce 😀. 18 Ay garantisi, faturası, kutu ve içeriği her şey tas tamam. Açılmamış ve sıcaklık değerleride iyi.

PCI 3.0 ile oynayacağıma bu kart ile PNY GTX 1650 4 GB var bu fiyata onu mu alsam daha mantıklı olur acaba?
Dediğim gibi 1650 gibi kartlara 4.000TL okumak mantıklı değil. İkinci elde temiz ürünler var. Yukarıda anlattığım gibi. Pazarlık yapıp çok iyi fiyata, cayır cayır performans veren bir karta da sahip olabilirsiniz. Ama sırf sıfır olsun diye öbür yıllarda performans kaybıda yaşabilirsiniz. Şahsen ben: bütçem olmadığı için mecburiyetten 6500 XT aldım.

@Timsah Faruk'ye katılarak RX 6500 XT'de encoder bulunmadığını tekrar hatırlatmak isterim. Yayın video vs. almaya çalıştığınız zaman işlemci üzerinden kayıt aldığı için videoda kasmalar meydana getiriyor. Ayrıca dediğiniz oyunları rahatça oynuyorum. RDR2 için yüksek - Ultra arası 60 FPS, GTA 5 içinse yüksek - Ultra 60 FPS sıkıntısız kullanıyorum. Ayrıca sistemimde imzamda yazılı. Oradan kendi parçalarınızla kıyaslayarak az buçuk FPS 'inizi tahmin edebilirsiniz. Sapphire tercih etmek daha mantıklıdır. WattMan olmuyor. Ancak bende RTX 2060'ı almanızı düşünüyorum. 4 GB VRAM ucu ucuna yetiyor.

6500XT ile RDR2 de ultrada 60FPS almanın imkanı yok dostum :D

İllaki sıfır 1650 alırım diyorsanız yine almayın. PCI 3.0'da bile RX 6500 XT önde. Yalnızca 1650 Super'i geçemiyor bazen PCI 3.0'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6500XT ile RDR2 de ultrada 60FPS almanın imkanı yok dostum :D
Ultra değil zaten yüksek ultra arası custom ayarlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı