RX 6500XT sistemde oyuna girer girmez GPU hotspot 100 derece oluyor

afraz

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım: RX 6500XT | merhaba, Steam üzerinden PUBG açar açmaz ana menüye gelmeden GPU hotspot temperature 100-105 derece gösteriyor ve fan hızı 3200 RPM'de calısıyor. Normal GPU sıcaklığı 60 Derece'de takılıyor. Oyunu kapar kapamaz GPU Hotspot temperture sıcaklığı 50 dereceye düşüyor saniye sürmeden :) Lakin fan hızı hotspot temperature'ye göre calısıyor sanırsam oyuna girer girmez %100 fan hızıyla calısıyor neden kaynaklanabilir? Buradan takip ediyorum.

1697294433555.png

Son düzenleme:
Resimdeki sıcaklıklar boşta ki sıcaklıklar mı? AMD Adrenalin üzerinden hiç özel ayar yaptınız mı fan veya ekran kartı için?

VRAM'lerin üzerindeki termal padlerden biri hakkın rahmetine kavuşmuş olabilir. Bu kadar ani ve yüksek hotspot artışı normal değil.

Garantisi devam ediyorsa servisine gönder kontrol etsinler.

Oyunu kapatınca hotspot direkt 50 dereceye düşüyor. Saniye geçmeden

Resimdeki sıcaklıklar boşta ki sıcaklıklar mı? AMD Adrenalin üzerinden hiç özel ayar yaptınız mı fan veya ekran kartı için?
Resimdekiler oyundan cıkar cıkmaz alınan fotoğraf görmemişim kusura kalma. Hiç ayar yapmadım win11 kurdum ondan sonra direkt driver kurup bıraktım öyle. @imnotagamer

Normal olmamalı 1 saniyede 50 dereceden 100 dereceye cıkmaz hiçbir şey, ki aynı şekil oyunu kapar kapamaz 1 saniyede 100 dereceden 50 dereceye düşüyor. Yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:
@ygt1453 2022 Mayıs ayında almıştım hocam. Dediğim gibi oyuna girer girmez hotspot temperature 100-105 derece gösteriyor. Oyundan cıkar cıkmazda saniyesinde 55 dereceye düşüyor. Bir cismin bu kadar hızlı ısınıp bu kadar hızlı soğuması normal değil yazılımsal bir sorunu olabilir mi? Steam harici hiçbir oyunda denemedim Valorant falan oynuyorumda onda öyle bir şey olmuyor.

VRAM'lerin üzerindeki termal padlerden biri hakkın rahmetine kavuşmuş olabilir. Bu kadar ani ve yüksek hotspot artışı normal değil.

Garantisi devam ediyorsa servisine gönder kontrol etsinler.
Bencede garantisi devame diyorsa bi garantiye göndermen iyi olur. Çünkü hiç normal değil bu değerler.

Ekran kartım: RX 6500XT | merhaba, Steam üzerinden PUBG açar açmaz ana menüye gelmeden GPU hotspot temperature 100-105 derece gösteriyor ve fan hızı 3200 RPM'de calısıyor. Normal GPU sıcaklığı 60 Derece'de takılıyor. Oyunu kapar kapamaz GPU hotspot temperture sıcaklığı 50 dereceye düşüyor saniye sürmeden :) lakin fan hızı hotspot temperature'ye göre calısıyor sanırsam oyuna girer girmez %100 fan hızıyla calısıyor neden kaynaklanabilir? Buradan takip ediyorum.

Eki Görüntüle 1976992

Benim RX 6500 XT'de de hotspot dereceleri 100'ün üstünde. Herhangi bir hız aşırtma yaptınız mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı