RX 6600 alınır mı?

RX 6500 XT kullanıyordum hatırlamıyorum ancak son driveri 2.3'lü bir şey olması lazım kart watt çekmiyordu. Yani kısacası çok düşük FPS alıyordum. Driverin eski sürümünü yükledim watt çekmeme sorunu düzeldi ancak bu sefer de WattMan hatası vermeye başladı kart. En sonunda bıktım ve kartı sattım. Kısacası kinim var ancak haklı bir sebebten.

Hocam haklisiniz. Bu dediğinizi yaşayan yüzlerce konu yüzlerce sıkıntı var. Amaç bu karti sattırip yeni kart aldırmak olabilir mi? Sonuçta bunlar ticari isletme hayir kurumu değil. Driver güncellemeleri ile acaba kartlar kısıtlanıyor mu? Eski sürüme dönülse bile kart eski randimanini vermiyor demissiniz. Çok ilginç. Ama yıllardır bu durumu haykıranlar var kimse duymuyor. RX 6600 kullanıyorum. İlk aldığım driver sürümünü bilerek guncellemedim. Windows 10'un bile eski sürümünü kullanırım. Asla guncellemem. 2021 de aldığım kart 1 kere bile WattMan vermedi. Güncellemeye karsiyim.

Hocam haklisiniz. Bu dediğinizi yaşayan yüzlerce konu yüzlerce sıkıntı var. Amaç bu karti sattırip yeni kart aldırmak olabilir mi? Sonuçta bunlar ticari isletme hayir kurumu değil. Driver güncellemeleri ile acaba kartlar kısıtlanıyor mu? Eski sürüme dönülse bile kart eski randimanini vermiyor demissiniz. Çok ilginç. Ama yıllardır bu durumu haykıranlar var kimse duymuyor. RX 6600 kullanıyorum. İlk aldığım driver sürümünü bilerek guncellemedim. Windows 10'un bile eski sürümünü kullanırım. Asla guncellemem. 2021 de aldığım kart 1 kere bile WattMan vermedi. Güncellemeye karsiyim.

Bilmiyorum belki de öyledir ancak tüm kartlarda olmuyor.

3060 dengi bir kart kendisi.
Yer yer 3060'dan daha iyi, 3060 Ti'a yakın performans veriyor. İkisi arasında bir kart.

Zaten bilinçli bir kullanıcı ve önemli olmayan biri için her şeyin en güncel versiyonunu kullanmak her zaman mantıklı olan değildir. Tabi yine de her güncellede önemli açıkların kapatıldığını, önemli biriyseniz bu açıkların size karşı kullanılabileceğini, zararsız yazılımların bilgisayarınıza daha rahat sızabileceğini unutmamak lazım.

Dostum 12100F ile 10100F i karşılaştırman hata. Ayrıca AMD'nin driverlerinden çok çeker arkadaş. RTX2060 daha iyi olacaktır 3800 TL'ye var bir tane en azından 1000 TL'ye yakın parası cebinde kalacaktır.
Rx 6600
Rx 6650 xt
Rx 6800
Rx 6900 xt
Kullandım ve şu güne kadar bir driver sorunu ile karşılaşmadım

Dosya Ekleri

• IMG_20240107_100425.jpg
    IMG_20240107_100425.jpg
    218,1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230328_011422.jpg
    IMG_20230328_011422.jpg
    146,5 KB · Görüntüleme: 26
Rx 6600 Gigabyte Eagle modelini kullanıyorum her güncelleme geldiğinde oyunlardaki performansım daha da çok düşüyor. En son tüm driverları sildim yeniden kurdum hala düzelmedi. AMD'den komple uzak durmanızı tavsiye ederim. Keşke güncellemeseydim dedirten kartlar bunlar.

RX 6600.
RX 6650 XT.
RX 6800.
RX 6900 XT.
Kullandım ve şu güne kadar bir driver sorunu ile karşılaşmadım.

Kartı şu an sattım o yüzden size testlerimi gösteremeyeceğim. Kartımı garantiye verdim herhangi bir sorun yok dendi. İlgilenilmediği için iyicene sinirlendim. Bildiğinden şaşmayacaksın ondan önce hep NVIDIA kart kullanmıştım. Kartın performansı ilk dönemlerde iyiydi ancak.

Eskiden bir fotoğraf buldum kartı %100 kullanmasına rağmen watt çekmediği için FPS değerlerim 10-20 FPS arasıydı hatta bazen daha da düşük evet kart güçlüydü ancak driveri berbattı.
Rx 6600
Rx 6650 xt
Rx 6800
Rx 6900 xt
Kullandım ve şu güne kadar bir driver sorunu ile karşılaşmadım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-28 032659.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 032659.png
    92,2 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
5600 ile 6600 kullandım. 6600 da WattMan hatası sadece bildirim olarak radeona girince yazıyor hiçbir hata ile karşılaşmadım ama 5600 da WattMan hatası olduğunda ekran bildiğin bozulup kareleniyordu. 6600 da sadece bildirim olarak Radeon gösteriyor ama hiç hata vermiyor.

Geri
Yukarı