RX 6600 ekran kartına Sharkoon SHP650 alınır mı?

Bütçe
700

Vvmümin

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500 rx6600 b450m m2 +sata ssd
Meslek
Led ekran
RAM
Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200MHz
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhaba.
Bu aralar sistemime güncellemeler yapıyorum ve birkaç değişiklik yaptım.
İşlemcimi yükselttim ve ekran kartı aldım.
Sistemde şu anda işlemci olarak Ryzen 5 5500.
Ekran kartı olarak Sapphire RX 6600 var.

Önerilen PSU Watt'ı 500 bende de 300 watt PSU var dolayısıyla sisteme enerji veremiyorum. Bu PSU yerine yeni bir PSU almak istiyorum ve 0 almaktansa 2. el almak daha uyguna geliyor sahibinden e baktım ve birkaç model buldum.
1.si Sharkoon SHP650 v2.
2. Power Boost Fury550.
İki cihazdada 80+ sertifika var tamir görmemiş az kullanılmış cihazlar. Hangisi alınır veya öneriniz varsa link atabilir misiniz?

Merhaba.
Bu aralar sistemime güncellemeler yapıyorum ve birkaç değişiklik yaptım.
İşlemcimi yükselttim ve ekran kartı aldım.
Sistemde şu anda işlemci olarak Ryzen 5 5500.
Ekran kartı olarak Sapphire RX 6600 var.

Önerilen PSU Watt'ı 500 bende de 300 watt PSU var dolayısıyla sisteme enerji veremiyorum. Bu PSU yerine yeni bir PSU almak istiyorum ve 0 almaktansa 2. el almak daha uyguna geliyor sahibinden e baktım ve birkaç model buldum.
1.si Sharkoon SHP650 v2.
2. Power Boost Fury550.
İki cihazdada 80+ sertifika var tamir görmemiş az kullanılmış cihazlar. Hangisi alınır veya öneriniz varsa link atabilir misiniz?

Power Boost tarzı dandik markalar önermem yazdığı değeri bile veremeyen ürünler. Sharkoon daha iyidir.

İkisi de alınmaz, hele 2. el hiç alınmazlar. Muhtemelen bütçe kısıtlı ki bu kadar dandik PSU'ların ikinci ellerine bakıyorsunuz ama hiç sistem emanet edilecek modeller değiller.

Bütçeyi aşıyor ama yine de atayım:

Son düzenleme:
İkisi de alınmaz, hele 2. el hiç alınmazlar. Muhtemelen bütçe kısıtlı ki bu kadar dandik PSU'ların ikinci ellerine bakıyorsunuz ama hiç sistem emanet edilecek modeller değiller.

Bütçeyi aşıyor ama yine de atayım:

Alınır diyorsanız neden olmasın? Ama bununla Sharkoon arasındaki sertifikalar arasında ekstra olarak neler var?

Bir de mevcut kasa ATX kasa ona uyar mı?

Alınır diyorsanız neden olmasın ama bununla Sharkoon arasındaki sertifikalar arasında ekstra olarak neler var.

XPG Pylon sınıfının en iyilerinden ve yanlış hatırlamıyorsam 8 sertifikaya sahipti, ayrıca kapasitörleri Japon kapasitör yani piyasadaki en kaliteli kapasitörler, Sharkoon olan model çok eski bir PSU, korumalarını tam hatırlamıyorum ama ikinci eline para verilecek bir PSU değil emin olabilirsiniz. Forumda ve internette yazdıklarımı tasdikleyen pek çok konu var. Sharkoon'un sertifikaları yetersiz ve kapasitörleri de dandik, o modeli kendim de zamanında kullandım.

Bir de mevcut kasa ATX kasa ona uyar mı?
Uyar.

Geri
Yukarı