Çözüldü RX 6600 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Kino hocamın dikkatine.
Hocam bana diğer konuda saydığınız bütün her şeyi sırası ile yaptım. BIOS Update yapıldı Recep Baltaş hocamın gösterdiği gibi Smart acces açıldı XMP açıldı yani şu an bilgisayarı tam performans her şeyi hazırladım. Bu Smart acces Memory ayarını BIOS üzerinden açtım olması gerektiği gibi ama AMD softwareden bir şey yapmam gerekiyor mu acaba?
@kino

Donanımlar insan değil zorlanmazlar eğer onu yapabilecek potansiyele sahiplerse yaparlar. Uğraşmak isterseniz yardım ederim, başka da bir çözüm düşünemiyorum şu anda.
Anladım hocam çok teşekkürler yardımlarınız için. Uğraşmaktan biraz yoruldum açıkçası biraz kafamı toparlayayım öyle bir şey yapmayı düşünür isem size yazarım teşekkürler tekrar dan yardımlarınız için.
@Stalkerlp oyuna çok uzağım ne yalan söyleyeyim. Ben arkadaşın 6600'ü sakat mı diye onu çözmeye çalışıyorum. Şu anda sistemi PCIe 4.0 anakart hariç eksiksiz hani bu saatten sonra ekran kartı bozuk değilse eklenecek pek şey kalmadı.
Size de çok teşekkür ederim hocam sizi de baya bir uğraştırdım. Valla dünden beri yoruldum artık bununla uğraşmaktan :)

Anladım hocam çok teşekkürler yardımlarınız için. Uğraşmaktan biraz yoruldum açıkçası biraz kafamı toparlayayım öyle bir şey yapmayı düşünür isem size yazarım teşekkürler tekrar dan yardımlarınız için.

Size de çok teşekkür ederim hocam sizi de baya bir uğraştırdım. Valla dünden beri yoruldum artık bununla uğraşmaktan :)

Ne demek, bugün biraz nefes al olmadı CoD'u bir kenara at farklı oyunların tadını çıkar. 6600'ü biraz daha deneyimle kurcala orada sıkışmaya gerek yok şimdilik.

Ne demek, bugün biraz nefes al olmadı CoD'u bir kenara at farklı oyunların tadını çıkar. 6600'ü biraz daha deneyimle kurcala orada sıkışmaya gerek yok şimdilik.

Ya hocam sorunu çözdüm gibi bir şey. Ama gene bu sefer farklı saçma sapan sorun çıkıyor. Oyunu ilk açıyorum mis gibi akıyor 140-100 arası gidip geliyor mis gibi. Ama maçın ilk turu bitiyor ikinci tura geçiyoruz ne oluyor ise artık FPS bir anda 80'in üstüne çıkmaz oluyor. En yüksek FPS verecek yere de baksam FPS sanki 80'nin üstüne çıkmamaya yemin etmiş gibi takılıyor. Ben yemin ediyorum bu ikinci AMD ekran kartı alışım illallah ettim artık... Bir daha tövbe kimse bana bu ekran kartından aldıramaz. Ne zaman bir sorun yaşasam hep altından şu AMD ekran kartları çıkıyor.

Ya hocam sorunu çözdüm gibi bir şey. Ama gene bu sefer farklı saçma sapan sorun çıkıyor. Oyunu ilk açıyorum mis gibi akıyor 140-100 arası gidip geliyor mis gibi. Ama maçın ilk turu bitiyor ikinci tura geçiyoruz ne oluyor ise artık FPS bir anda 80'in üstüne çıkmaz oluyor. En yüksek FPS verecek yere de baksam FPS sanki 80'nin üstüne çıkmamaya yemin etmiş gibi takılıyor. Ben yemin ediyorum bu ikinci AMD ekran kartı alışım illallah ettim artık... Bir daha tövbe kimse bana bu ekran kartından aldıramaz. Ne zaman bir sorun yaşasam hep altından şu AMD ekran kartları çıkıyor.
memreduct denedin mi?

Bu kullanılan RAM miktarını temizleyen bir uygulama sanırım. Bende 16 GB RAM var oyun 10-12 GB arası kullanıyor. Ekran kartında asıl problem en düşük ayarlarda 8GB ram in tamamını kullanıyor.
Sen dene Vram yetmediğinde oyun RAM'e depolamaya başlar. Ayrıca aşağıda ki yöntemide dene

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Gökhan Şenak büyük ihtimalle RAM zamanla şişiyor, @494722 dediklerini ve önerdiklerini yapabilirsin. Benim anlamadığım bu sorun nasıl AMD'ye özgü olabilir eğer oyun VRAM ve RAM'i deli gibi emiyorsa, aynısının mantıken NVIDIA'da da olması gerekir.
Bende o yüzden sorun doğrudan memory leak diyemiyorum işte. Aynı sorun NVIDIA'da olması lazım. Ama tarif ettiği sorun memory leak ile çok benzer 😕

Yeni konular

Geri
Yukarı