Çözüldü RX 6600 FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Kino hocamın dikkatine.
Hocam bana diğer konuda saydığınız bütün her şeyi sırası ile yaptım. BIOS Update yapıldı Recep Baltaş hocamın gösterdiği gibi Smart acces açıldı XMP açıldı yani şu an bilgisayarı tam performans her şeyi hazırladım. Bu Smart acces Memory ayarını BIOS üzerinden açtım olması gerektiği gibi ama AMD softwareden bir şey yapmam gerekiyor mu acaba?
@kino

Sen dene Vram yetmediğinde oyun RAM'e depolamaya başlar. Ayrıca aşağıda ki yöntemide dene

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bİraz önceki programı denedim hocam. Oyun ikinci raund a gelince FPS yerlere düşüyor ilk raund 130-140 FPS mis gibi akıyor ama ikinci raund oyun resmen sürünüyor. Bir türlü çözemedim şu ALLAHIN belası sorunu ya.
@Gökhan Şenak büyük ihtimalle RAM zamanla şişiyor, @494722 dediklerini ve önerdiklerini yapabilirsin. Benim anlamadığım bu sorun nasıl AMD'ye özgü olabilir eğer oyun VRAM ve RAM'i deli gibi emiyorsa, aynısının mantıken NVIDIA'da da olması gerekir.
Yok Hocam GTX 1660 Super ile bu sorunun tırnağını dahi yaşamadım ben. Ne zaman ki bu AMD ekran kartına geçtim başıma gelmeyen saçmalık kalmadı.

Bİraz önceki programı denedim hocam. Oyun ikinci raund a gelince FPS yerlere düşüyor ilk raund 130-140 FPS mis gibi akıyor ama ikinci raund oyun resmen sürünüyor. Bir türlü çözemedim şu ALLAHIN belası sorunu ya.

Yok Hocam GTX 1660 Super ile bu sorunun tırnağını dahi yaşamadım ben. Ne zaman ki bu AMD ekran kartına geçtim başıma gelmeyen saçmalık kalmadı.
Videodaki yöntemi denedin mi?

Bu arada bu ayar modern warfare için hocam bendeki black ops Cold war aynı metin belgesi bende maalesef yok.

Bu arada bu ayar modern warfare için hocam bendeki black ops Cold war aynı metin belgesi bende maalesef yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Şimdi buna bakıyordum hocam bende deneyeyim bir hemen.
Trajikomik bir şekilde bu ALLAHIN belası video işe yaradı... VRAM kullanımı şuan 6.5GB nin üstüne çıkmadı. Bir kaç farklı haritada daha deneyeceğim inşallah büyüsü bozulmaz.

Son düzenleme:

Trajikomik bir şekilde bu ALLAHIN belası video işe yaradı... VRAM kullanımı şuan 6.5GB nin üstüne çıkmadı. Bir kaç farklı haritada daha deneyeceğim inşallah büyüsü bozulmaz.
Sen bu stresle 30'u görmezsin benden demesi 😅

Bende o yüzden sorun doğrudan memory leak diyemiyorum işte. Aynı sorun NVIDIA'da olması lazım. Ama tarif ettiği sorun memory leak ile çok benzer 😕

Son attığın videonun yorumlarına bakıyorum 1660 Ti da var 5700 XT de. Hatta 6900 XT ile tüm 16 GB'ı kullanıyordu diyen de olmuş. Belki de oyunun ayarları 6600 takılınca baştan yapıldı ve saçmaladı.

Umarım çözülür @494722 mesajını da çözüm olarak işaretlersin başkaları da yararlanır. Sen biraz oyna emin olalım da. Duruma göre 6600 hayırlı olsun diyeceğiz artık. Boşuna 20 sayfalık kavga da cabası. Takılmışlar bir sürücü sorunu diye gidiyorlar kimse yardım etmeye de çalışmıyor.

Sen bu stresle 30'u görmezsin benden demesi 😅
Sorun çözüldü hocam çok şükür ne tesadüf yaş zaten 30 hocam :)
Son attığın videonun yorumlarına bakıyorum 1660 Ti da var 5700 XT de. Hatta 6900 XT ile tüm 16 GB'ı kullanıyordu diyen de olmuş. Belki de oyunun ayarları 6600 takılınca baştan yapıldı ve saçmaladı.

Umarım çözülür @494722 mesajını da çözüm olarak işaretlersin başkaları da yararlanır. Sen biraz oyna emin olalım da. Duruma göre 6600 hayırlı olsun diyeceğiz artık. Boşuna 20 sayfalık kavga da cabası. Takılmışlar bir yazılımsal sorun diye gidiyorlar kimse yardım etmeye de çalışmıyor.
Sorun çözüldü hocam çok şükür ya :) Vallahi kafayı yedirtti bana bu oyun. Bende biraz inat var o inat uğruna uğraştım bu kadar :) Size de teşekkür ederim tekrar dan o kadar uğraştınız benim için :)

Umarım çözülür @494722 mesajını da çözüm olarak işaretlersin başkaları da yararlanır. Sen biraz oyna emin olalım da. Duruma göre 6600 hayırlı olsun diyeceğiz artık. Boşuna 20 sayfalık kavga da cabası. Takılmışlar bir sürücü sorunu diye gidiyorlar kimse yardım etmeye de çalışmıyor.
Çözümü her zaman önce yazılımsal aramakta fayda var değil mi hocam. Donanıma b*k atmak kolay 👍
Sorun çözüldü hocam çok şükür ne tesadüf yaş zaten 30 hocam :)

Sorun çözüldü hocam çok şükür ya :) Vallahi kafayı yedirtti bana bu oyun. Bende biraz inat var o inat uğruna uğraştım bu kadar :) Size de teşekkür ederim tekrar dan o kadar uğraştınız benim için :)
Dikkat edin hocam bir ayak çukurda 😅 Çok geçmiş olsun. Bir sonraki konunuzda görüşmek üzere diyelim mi?

Çözümü her zaman önce yazılımsal aramakta fayda var değil mi hocam. Donanıma b*k atmak kolay 👍

Dikkat edin hocam bir ayak çukurda 😅 Çok geçmiş olsun. Bir sonraki konunuzda görüşmek üzere diyelim mi?
Valla hocam mümkünse 1 sene görüşmek istemiyorum beynim kendini ancak toparlar :))
Ben artık bu lanet sorunu da çözdüğüme göre güzel bir uykuyu hak ettiğimi düşünüyorum bence :) Artık gönül rahatlığı ile başımı yastığa koya bilirim :) Hepinize teşekkürler tekrar dan size bol stresli dertli forumlar. Mümkünse 1 sene buralara uğramak istemiyorum :) Hayırlı geceler dilerim sizlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı