RX 6600 oyun oynarken ekranda çıkan garip cisim

Hocam eski laptopta sıvı metal macun sürdürmüştüm macun sahte çıktı ve sizin dediğiniz gibi ekranda çizgi çıkmıştı oyun açılırken tabii bilmiyorum sahte olduğunu, zorlamıştım açılması için gittikçe çizgiler çoğaldı ve son açılışı oldu. Umarım bir şey olmaz. Ekran kartını kesinlikle teste sokun, monitörde olacağını sanmıyorum. Eğer bir sıkıntı görürseniz iade edersiniz.

Hocam eski laptopta sıvı metal macun sürdürmüştüm macun sahte çıktı ve sizin dediğiniz gibi ekranda çizgi çıkmıştı oyun açılırken tabii bilmiyorum sahte olduğunu, zorlamıştım açılması için gittikçe çizgiler çoğaldı ve son açılışı oldu. Umarım bir şey olmaz. Ekran kartını kesinlikle teste sokun, monitörde olacağını sanmıyorum. Eğer bir sıkıntı görürseniz iade edersiniz.

Hocam işin garibi defalarca, saatlerce FurMark testi yaptım, hiçbir sorun çıkmadı. Herkes bir şey olmaz diyor ancak ben hala korkuyorum OC'den zarar gördü diye. Keşke yapmasaydım...

Hocam işin garibi defalarca, saatlerce FurMark testi yaptım, hiçbir sorun çıkmadı. Herkes bir şey olmaz diyor ancak ben hala korkuyorum OC'den zarar gördü diye. Keşke yapmasaydım...

Hocam defalarca yaptım diyorsunuz çoğalacak olsa o çizgiler şimdiye çoğalırdı. Benim dediğim olay 5 dk içinde oldu bitti. Eğer hiç rahat değilseniz ve iade yapabiliyorsaniz, iade yapın.

Hocam defalarca yaptım diyorsunuz çoğalacak olsa o çizgiler şimdiye çoğalırdı. Benim dediğim olay 5 dk içinde oldu bitti. Eğer hiç rahat değilseniz ve iade yapabiliyorsaniz, iade yapın.

Hocam iade etmem muhtemelen, dediğiniz gibi eğer çizgiler çoğalırsa veya başka bir sorun oluşursa ve ekran kartından kaynaklandığına emin olursam iade ederim.
Hocam bu bahsettiğim ciSIM kartta o.c yokken oldu. Dün overclock yaptım karta sonrasında 1 dakika kadar oyunda test ettim ve FPS değerlerim daha düşüktü. Sonra hemen sıfırladım ayarları. Tekrar oyun oynamaya çalıştığımdaysa biraz oynadıktan sonra crash verip kapandı 2-3 oyun. Birkaç saat sonra düzeldiler, crash vermediler. Daha da overclock yapmak istemiyorum açıkçası, herkes bir şey olmaz diyor ama sistemi yeni aldığım için içimde hep bir tedirginlik oluyor yaparken. Zaten yaptıktan sonra hiç kullanmadım 1 dakika bile geçmeden kapatıp sıfırladım. Bugün de ekranda öyle bir cisim görünce korktum ekran kartım zarar görmüştür diye. Bir de garibime giden bir şey vardı, voltaj değerini düşürmeme rağmen kart 100W yerine 120W çekmişti. Daha düşük güç çekmesi gerekmez mi voltaj düşürünce?

@ItsAllGoodman Hocam burada anlattığım konu hakkında bir fikriniz var mı?

Yanlış hareket nedir?
Spora yeni başlarken direkt bölgesel mi çalışıyorsun?
Arkadaşın da söylediği üzere bu konularda bilgili olsa ekran kartı voltajını birden yükseltmezdi.
Verdiği MAX voltajda oynamaya devam etse kart üzerindeki bileşenler zamanla şişebilir veya patlayabilir. Ekran kartına verilen fazla voltaj zamanla VRM voltaj regülatörlerine zamanla zarar verir.
Hele ki bunu birden yapması çok sağlıklı değil bilmeden yapması hiç sağlıklı değil.
Anlaman gereken şeyleri bana anlattırma lütfen anlamayacak bir şey yok orta da.

Yeni konular

Geri
Yukarı