RX 6600 Oyun Performansı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RX6600-Oyun-Performansi.jpg

AMD’nin 1080p çözünürlüğü hedeflediği RX 6600 ekran kartının oyun performansına bakıyoruz. AMD, RX 6000 serisini genişletmeye devam ediyor. Daha önce RX 6600 XT’yi incelemiştik. Bugün ise serinin en giriş seviyesi modeli artık RX 6600. Kart buna karşın Ray Tracing desteğinden yoksun değil. Üstelik AMD artık FSR gibi teknolojilerle FPS’yi daha da artırmayı hedefliyor. Bu bağlamda […]

Devamı: RX 6600 Oyun Performansı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

@The Man From E.A.R.T.H. 6600 XT deli gibi girmişti piyasaya çıkış günü şu hale bak. 6600'lü hazır sistemlerin fiyatları hiç uygun değil baktım da.
Çünkü akbabalar paranın kokusunu aldı. TR'deki PC endüstrisinin sorunu vergi değil, kıtlık değil, ekonomi değil, dolar da değil. TR'deki PC endüstrisinin sorunu hainlik derecesinde fırsatçı-al satçılık yapan kitle. Al sata birebir karşı değilim, etrafımda KYK'sından harçlığından para arttırıp onunla Japonya'dan stok kovalayan çok var, onlara -mantıklı kaldıkları sürece- helal hoş olsun. Ancak çıkış gününden bir gün önce mağazaya gidip arka tarafta parayı dökenler var ya, kazığa oturtacaksın onları :D.

Bu ekran kartı nasıl bu kadar az güç tüketiyor anlamıyorum güç tüketimi az olunca tabii sıcaklıkta az oluyor benim MSI GTX 1060 6G ekran kartı oyunlarda 125W görürken nasıl 3060 gücünde ekran kartı 100W civarı tüketiyor.

Bu ekran kartı nasıl bu kadar az güç tüketiyor anlamıyorum güç tüketimi az olunca tabii sıcaklıkta az oluyor benim MSI GTX 1060 6G ekran kartı oyunlarda 125W görürken nasıl 3060 gücünde ekran kartı 100W civarı tüketiyor.

Teknoloji geliştikçe kartların güç tüketimi azaltılıyor normal yani.

Onu biliyorum ancak 100W aşırı az geldi sanki.

GTX 1000 serisinden bugüne uzun zaman geçti ama. Watt başına performans teknoloji geliştikçe bayağı yükseldi RDNA2 kartlar da bu konuda zirve yaptı. 6600 XT kullanıyorum en ağır oyunlarda bile tüketimi 130W civarı geziniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı