RX 6600 Plague Tale Requiem kötü görüntü kalitesi

Ludvig

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen5 5600 | XFX RX6600 8GB | 32GB HyperX Fury Beast | GIGABYTE B550M | 500GB SSD | Rampage Victory kasa ve dahili PSU
Meslek
Makine Mühendisi
Plague tale oyununda RX6600 modeli ile kötü bir görüntü alıyorum. Özellikle uzak mesafelerin (çok da uzak olmayan) bulanık mide bulandıran bir görüntüsü var. Sanki gözlerim bozuk gibi hissettiriyor. Grafik ayarları Ultra olarak kullanıyorum. Radeon yazılımında ise tüm ayarlar standart şekilde ve herhangi bir değişiklik yok. Benzer sorunu yaşayan var mı?
A Plague Tale Requiem7.PNGA Plague Tale Requiem12.PNGA Plague Tale Requiem14.PNGunknown_2023.07.08-16.51.pngEkran görüntüsü 2023-07-08 170128.pngEkran görüntüsü 2023-07-08 170138.png

Son düzenleme:
AMD Adrenalin ayarlarının ekran görüntüsü ekler misin?

Goruntu keskinlestirme kapatmayi deneyebilirsiniz Radeon Software uzerinden. O ayar bende de birkac oyun harici karincalanma yapabiliyor ya da bulaniklik.

Çözünürlük optimizasyonunu kapatmayı dene. Radeon ayarlarından keskinleştirmeyi de açabilirsin. %50-%80 arası bir keskinleştirme güzel görüntü sağlıyor.

@cenkkk Konuya ekledim.

@408157 Kapalı durumda zaten.

@Victoria Louise Ben de ondan kaynaklı diye düşünüyorum ama kapatma seçeneği yok. Sadece Kalite-Performans arası ayarlar sunuyor.

Oyunun ayarlarını tam bilmiyorum ama videolarda gördüğüm kadarıyla tam ekran seçeneği var. Senin ayarlarında göremedim, bulabilirsen tam ekran yapmayı dene. Ya da Alt+Enter kısayolunu da deneyebilirsin. Çözünürlük optimizasyonu için %100 gibi bir seçenek olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı