RX 6600 sistem Minecraft'ta düşük performans

Swoop38

Decapat
Yer
USS Gerald R. Ford
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
B550 Gaming X V2
Ryzen 5 5600
RX6600 Ekran Kartı
600 PSU
750HDD
500SSD
16 RAM 3200
Meslek
F-16 Fetişçisi
RAM
Corsair Vegenance RGB 16GB
SSD veya HDD modeli
480SSD 500HDD 250HDD
Ekran kartı
RX6600
Anakart
Gigabyte B550 Gaming X V2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar eski PC'de Minecraft'da sabit FPS alamazdım işlemciden olduğunu biliyordum. (i3 6100) (Minecraft 1.18)
Şimdi yeni PC aldım haritaya girerken chunkları yüklerken hep bir donuyor. Bir de genel oyun 30 FPS gibi çalışıyor 150+ FPS almama rağmen bir takılıyor gibime geliyor nedeni nedir?
Ekran kartı: RX6600.
İşlemci: R5 5600.

Chunkları açarken isterseniz NASA PC'niz olsun yine donar. Minecraft'ın optimizasyonu gereği böyle.
Bu blogdaki modları kurarsanız çözülür sorun. Özellikle sodium, lithium, starlight üçlüsü çoğu sorunu çözüyor fakat siz her durumu optimize etmesi için tüm modları kurun.

Artı olarak bu modlar OptiFine ile uyumsuz. Eğer OptiFine kullanıyorsanız ve özelliklerinden ötürü vazgeçmek istemiyorsanız altta bıraktığım konudan OptiFine özelliklerini ekleyen modlar kısmındaki modları inceleyin.

Chunkları açarken isterseniz NASA PC'niz olsun yine donar. Minecraft'ın optimizasyonu gereği böyle.
Bu blogdaki modları kurarsanız çözülür sorun. Özellikle sodium, lithium, starlight üçlüsü çoğu sorunu çözüyor fakat siz her durumu optimize etmesi için tüm modları kurun.

Artı olarak bu modlar OptiFine ile uyumsuz. Eğer OptiFine kullanıyorsanız ve özelliklerinden ötürü vazgeçmek istemiyorsanız altta bıraktığım konudan OptiFine özelliklerini ekleyen modlar kısmındaki modları inceleyin.

LazyDFU ve Entity Culling de lazım olur fakat bende RAM arttırmak sorunumu çözdü.

OptiFine'daki gibi hatta daha iyi bir Zoom içinde "WI Zoom" ya da "Zoomfy" kullanabilirsin ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lazydfu ve entity culling de lazım olur fakat bende RAM arttırmak sorunumu çözdü.

Evet blogda ekledim zaten tüm modları kurması önemli. Büyük FPS artışı yaşar. Benim FPS'imi 300'lerden 1200'lere boostluyor bu modlar.

Kullandığınız Launcher'ın ayarlarından RAM kullanım miktarını yükseltin.
Çözüldü çok teşekkürler 8GB yaptım 10 yapıcam birazdan biraz fazla olcak ama hala 40-50 fps gibi hisettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı