RX 6600 sistem oyunlarda uzaklar pikselli görünüyor

İşletim sistemi
Windows 11

DarkGuardF

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RX 6600
İşlemci
RYZEN 5 5500
20240321024834_1.jpg
20240321024834_1.jpg
20240321024834_1.jpg

Oyun oynarken uzaklar pixelli ve bulanik gozukuyor butun her seyi denedim fakat bulamadim nedenini bilen var mı?

Bu sorunu RDR2'de yaşamıştım. Çözmek de epey zahmetli olmuştu. Bu sorun AMD ekran kartlarına özel bir sorun mu acaba?

Hayır 1080p çözünürlükte kullanıyorsanız fark eder, ek olarak OLED panelde denerseniz daha az belirgin oluyor.
MSAA X4 açıp RDR 2 oynanırsa çok fark eder.
Aynı pikselleşmeyi 1080p çözünürlükte Witcher 3 açıp da kontrol edebilirsiniz, 1440p daha yüksek bir çözünürlük olduğu için pikselleşme daha az olacaktır.

Hayır 1080p çözünürlükte kullanıyorsanız fark eder, ek olarak OLED panelde denerseniz daha az belirgin oluyor.
MSAA X4 açıp RDR 2 oynanırsa çok fark eder.
Aynı pikselleşmeyi 1080p çözünürlükte Witcher 3 açıp da kontrol edebilirsiniz, 1440p daha yüksek bir çözünürlük olduğu için pikselleşme daha az olacaktır.

Maalesef ne MSAA, ne çözünürlük oranını artırmak, ne keskinlik ayarı, ne de ayarları ultraya almak çözüm olmamıştı. Deneme yanılma yoluyla bütün ayarları denedim. En son Vulkan'dan DX12'ye alınca düzeldi. Bu sorunu araştırdığımda hep AMD ekran kartı kullananların muzdarip olduğunu ve herkesin şans eseri düzelttiğini gördüğüm için AMD'ye özel bir sorun mu acaba diye öğrenmek istemiştim.

Bu sorunu RDR2'de yaşamıştım. Çözmek de epey zahmetli olmuştu. Bu sorun AMD ekran kartlarına özel bir sorun mu acaba?

Çoğunlukla AMD kartlarda yaşanan bir sorun diyebiliriz. Sorunun kaynağı evinin elektrik tesisatından bile kaynaklıyor olabilir kart üreticilerinin yapabilecegi pek bir şey yok. Ne yapabilirlerdi ekran kartının bobinlerini kondansatörlerini 1. sınıf kullanırlar, bu da onları zarara sokar.

Yeni konular

Geri
Yukarı