RX 6600 sistem vs RX 6650XT sistem

MikeyKunn

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7500F
RTX 4060
MSI PRO A620M-E
32 GB 6000Mhz Ram
MSI MAG Forge M100A D6
Meslek
Öğrenci
Merhaba hazır sistem olarak bunu buldum.
Kendimde böyle toplamıştım.
İşlemci: Amazon.com.tr
Anakart: MSI B450M Pro-M2 Max AM4 DDR4 3466(OC) DVI VGA HDMI M.2 Fiyatı - Trendyol
İşlemci soğutucu (emin değilim): Snowman M200 İşlemci Soğutucu
Kasa ve PSU: Frisby FC-9320G 600W Bilgisayar Kasası
Ekran kartı:Asus RX 6650 XT Dual OC Edition DUAL-RX6650XT-O8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı - Banayeni (bana yeni de aratınca 7500 TL'ye çıkıyor fiyatı)
Sizce hangisi alınır?

Hangisi mantıklı oluyor?

Son düzenleme:
Merhaba hazır sistem olarak bunu buldum.
Kendimde böyle toplamıştım.
İşlemci: Amazon.com.tr
Anakart: MSI B450M Pro-M2 Max AM4 DDR4 3466(OC) DVI VGA HDMI M.2 Fiyatı - Trendyol
İşlemci soğutucu (emin değilim): Snowman M200 İşlemci Soğutucu
Kasa ve PSU: Frisby FC-9320G 600W Bilgisayar Kasası
Ekran kartı:Asus RX 6650 XT Dual OC Edition DUAL-RX6650XT-O8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı - Banayeni (bana yeni de aratınca 7500 TL'ye çıkıyor fiyatı)
Sizce hangisi alınır?

Hangisi mantıklı oluyor?
Hazir kasadaki anakart modeli, parcalarin uretici markalari vs hepsi cok kotu. Kendi hazirladiginiz sistem yakin fiyattaysa sizinki kesinlike daha iyi. Ekran karti su an bahsettiginiz fiyata asus dual goremedim fakat 8K'ya MSI modeli var.

Hazir kasadaki anakart modeli, parcalarin uretici markalari vs hepsi cok kotu. Kendi hazirladiginiz sistem yakin fiyattaysa sizinki kesinlike daha iyi. Ekran karti su an bahsettiginiz fiyata ASUS Dual goremedim fakat 8K'ya MSI modeli var.

Böyle hocam.

Hazir kasadaki anakart modeli, parcalarin uretici markalari vs hepsi cok kotu. Kendi hazirladiginiz sistem yakin fiyattaysa sizinki kesinlike daha iyi. Ekran karti su an bahsettiginiz fiyata ASUS Dual goremedim fakat 8K'ya MSI modeli var.

Benim sistem 17937.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-10-21-20-57-622_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-07-10-21-20-57-622_com.android.chrome.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 17
Yazmayı unutmuşum.
Amazon.com.tr öyle o fiyata.
Super hayirli olsun o zaman, kasa-anakart uyumu ve kasa ekran karti uyumuna bakmayi da unutmayin. Sigmamazlik olmasin. Kasanin resmi sayfasinda yazar atx vs destegi ve max. ekran karti uzunlugu destegi. RX 6650 XT cok buyuk bir kart degil sorun olcagini sanmiyorum ama kontrol ekmekte fayda var.

Super hayirli olsun o zaman, kasa-anakart uyumu ve kasa ekran karti uyumuna bakmayi da unutmayin. Sigmamazlik olmasin. Kasanin resmi sayfasinda yazar ATX vs destegi ve Max. Ekran karti uzunlugu destegi. RX 6650 XT cok buyuk bir kart degil sorun olacağını sanmiyorum ama kontrol ekmekte fayda var.

Hocam tam bilmiyorum o konuyu bakar mısınız benim için.

Super hayirli olsun o zaman, kasa-anakart uyumu ve kasa ekran karti uyumuna bakmayi da unutmayin. Sigmamazlik olmasin. Kasanin resmi sayfasinda yazar ATX vs destegi ve Max. Ekran karti uzunlugu destegi. RX 6650 XT cok buyuk bir kart degil sorun olacağını sanmiyorum ama kontrol ekmekte fayda var.

18 bin TL'ye başka bir sistem öneri misiniz varsa hocam RTX serisi kart istiyorum ama bütçem yetmez herhalde.

Son düzenleme:
Hocam tam bilmiyorum o konuyu bakar mısınız benim için.
Kasanin Maksimum Ekran Kartı Uzunluğu : 350 (mm),
Kasanin Anakart Desteği: ATX, Micro ATX, Mini ITX

Asusun Sitesinde yazan ekran kartinin uzunlugu: 243mm
MSI Anakartin Tipi: Micro ATX

Ikisi de uygun kasaniza

Islemci Sogutucunuz da tek panel oldugu icin her turlu uyar(noctua'lar falan bunun iki katindan bile buyuk oldugu icin sigamayabiliyor)

Hepsi uygun gibi gozukuyor.

Maksimum ekran kartı uzunluğu: 350 (mm),
Anakart desteği: ATX, Micro ATX, mini ITX

ASUS'un sitesinde yazan ekran karti uzunlugu: 243mm.
MSI anakart tipi: Micro ATX.

Ikisi de uygun kasaniza.

Islemci sogutucunuz da tek panel oldugu icin her turlu uyar(Noctua'lar falan bunun iki katindan bile buyuk oldugu icin sigamayabiliyor)

Hepsi uygun gibi gozukuyor.

Hocam bundan iyi sistem toplayabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı