RX 6600 sistem vs RX 6650XT sistem

Cok iyi bulmussun, bu sayede 500GB SSD ile devam edip ileride digerini de ekleyebilirsin cunku 2 slot var bunda digerinin aksine, ayrica attigin RAM'leri de alabilirsin bununla birlikte.

SSD parasını buna vermem daha mı iyi olur hocam.

Darboğazı bizzat yaşadım.

Valorant'ta kaç FPS alırım.
Demek istedigim CPU'n zayif kalmiycak rx 6950xt seviyesine cikana kadar, orda bile idare eder 5600. GPU'yu arttirmak icin CPU'yu 5500'e falan dusursen bile ekran kartinda bi ust seviyeye cikamazsin ayni butceyle cunku fiyat farki ayni degil. Bu kadar cok dusunursen kafanda oturtamazsin sistemi. RX 6650XT al seneye 6900xt+'ye gecersin rahatlikla ikinci elden vs.

SSD parasını buna vermem daha mı iyi olur hocam.
Aynen 500luk ssdyi al simdilik, ilerde eski ssdnin ikinci slota tasiyip yeni alicagin daha kaliteli ve 1tb ssdyi 1.slota takarsin devam edersin 1.5tb ile(iki slot arasinda hiz farki vardir diye yaziyorum arastirmadim, genelde 1.slotun hiz destegi daha fazla oluyor farkli sebeplerden dolayi hepsini yazmiyim simdi)

Demek istedigim CPU'n zayif kalmayacak RX 6950XT seviyesine cikana kadar, orada bile idare eder 5600. GPU'yu arttirmak icin CPU'yu 5500'e falan dusursen bile ekran kartinda bir ust seviyeye cikamazsin ayni butceyle cunku fiyat farki ayni degil. Bu kadar cok dusunursen kafanda oturtamazsin sistemi. RX 6650XT al seneye 6900XT+'ye gecersin rahatlikla ikinci elden vs.

Tamamdır hocam son kafamdaki soru Valorant'ta kaç FPS alır düşük ve yüksek ayarda 2K da.

Demek istedigim CPU'n zayif kalmayacak RX 6950XT seviyesine cikana kadar, orada bile idare eder 5600. GPU'yu arttirmak icin CPU'yu 5500'e falan dusursen bile ekran kartinda bir ust seviyeye cikamazsin ayni butceyle cunku fiyat farki ayni degil. Bu kadar cok dusunursen kafanda oturtamazsin sistemi. RX 6650XT al seneye 6900XT+'ye gecersin rahatlikla ikinci elden vs.

Aynen 500'luk SSD'yi al simdilik, ileride eski SSD'nin ikinci slota tasiyip yeni alicagin daha kaliteli ve 1TB SSD'yi 1.slota takarsin devam edersin 1.5TB ile.

İyi olur haklısınız hocam.

Tamamdır hocam son kafamdaki soru Valorant'ta kaç FPS alır düşük ve yüksek ayarda 2K da.

İşlemci Amazon.com.tr
Anakart Amazon.com.tr
SSD Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 1900MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Ekran kartı özlen bilgisayardan alacağım Asus RX 6650 XT Dual OC Edition DUAL-RX6650XT-O8G 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı - Banayeni
RAM Amazon.com.tr
Soğutucu Snowman M200 İşlemci Soğutucu
Kasa ve PSU Frisby FC-9320G 600W 80+ Bronze Micro Tower Oyuncu Bilgisayar Kasası Siyah Fiyatları ve Özellikleri

250 FPS alırsın helarde, Valorant oynamıyorum o yüzden pek bilmiyorum ama 5600 ile darboğaz yaşamazsınız

Valorant CPU'ya daha fazla yuk bindiren bir oyun oldugu icin ve 5600 de sisteminin nispeten guclu ogesi oldugu icin 2k max ayarda bile 200+ fps alirsin diye dusunuyorum. Valorant testlerine bakmiyorum ben sistem incelerken pek, yine de valorantta gayet performansli calisir, dert etme.

Valorant CPU'ya daha fazla yuk bindiren bir oyun oldugu icin ve 5600 de sisteminin nispeten guclu ogesi oldugu icin 2K Max ayarda bile 200+ FPS alirsin diye dusunuyorum. Valorant testlerine bakmiyorum ben sistem incelerken pek, yine de Valorant'ta gayet performansli calisir, dert etme.

Atığım gibi alıyorum.

250 FPS alırsın helarde, Valorant oynamıyorum o yüzden pek bilmiyorum ama 5600 ile darboğaz yaşamazsınız
Katiliyorum, belki ultra yerine high'a ceksen 300u bile gorur belli olmaz, ayarlari fps arttircam diye dusurme, iyice CPU'ya yuk bindirsen FPS tam tersine dusebilir de. Valorant pek oynamadigim icin ayarlari konusunda yorum yapamiycam, sen denersin ayarlarini tek tek.

Atığım gibi alıyorum.
Hayirli olsun o zaman, anakarti @nospanti 'nin yazdigi olarak degistirmeyi unutma.

Butcen fazlan var biraz diye tahmin ediyorum, SE-214XT al rahat et.

Katiliyorum, belki Ultra yerine High'a ceksen 300u bile gorur belli olmaz, ayarlari FPS arttiracağım diye dusurme, iyice CPU'ya yuk bindirsen FPS tam tersine dusebilir de. Valorant pek oynamadigim icin ayarlari konusunda yorum yapamayacağım, sen denersin ayarlarini tek tek.

Hayirli olsun o zaman, anakarti @nospanti'nin yazdigi olarak degistirmeyi unutma.

Hocam işlemcide garanti var mı bakabilir misiniz?

SE-214XT al rahat et.

O ne hocam?

Amazon'da 30 gun icerisinde iade hakki var, bunun disinda satici DFS Bilgisayar'in garanti politikasini bilmiyorum. Standart olarak olmasi lazim.

2 yıl garantili oluyor genelde var mı diye düşündüm ona göre başka yerden alacağım.

Geri
Yukarı