RX 6600 sistemde anlık olarak ses takılıyor

efrasyab

Decapat
Daha fazla  
İyi günler herkese. Yazdığım gibi anlık ses takılmaları yaşıyorum. Sorun ekran kartını değiştirdiğimden beri var. 1050 Ti vardı eskiden, 3 hafta önce Sapphire RX 6600 ile değiştirdim. Driverlar için temiz kurulum yaptım. Fakat ses sorunu oluştu. HDMI ile monitörden alıyorum sesi. Anakart yuvasına taktığım kulaklıkla hiçbir problem yok. Sorun monitörden gelen seste oluyor.

Sorunla ilgili şöyle bir detay fark ettim. Ses çalan program mesela tarayıcıda YouTube videosu veya oyun vs. herhangi bir program, arka plana geçtiği anda kısa süreli ses gidiyor sonra devam ediyor. Mesela YouTube'dan bir video açtım izliyorum, o sırada masaüstünde bir şeye bakmak istediğimde ses anlık gidiyor geliyor. Veya diğer sekmeye geçtiğimde. Aynı şey oyun oynarkende oluyor, FN+F3ile klavyeden ses artırma tuşuna basıyorum, anlık oyundan ses gidiyor çünkü o sırada ön planda Windows'un ses yükseltme çubuğu var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi günler.

Video ekliyorum daha iyi anlaşılır olması için. Bu arada videoyu telefonla kaydettim çünkü AMD yazılımıyla kayıt aldığımda sorun yaşamadım ilginç bir şekilde. Yani size sorunu gösterebileyim diye kayıt aldım fakat hiç sorun olmuyor kayıt esnasında pürüzsüz akıyordu sesler tüm geçişlerde.

Video bağlantısı

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı