RX 6600 sisteme 4000 TL civarı monitör önerisi

Klaus87

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar RX 6600 Intel i5 12400Flı sistem diziyorum. Monitor arıyorum. Bazı yerlerde okuduğuma göre RX 6600 BenQ XL2411k ile uyumlu değil diye algıladım. Monitorun HDMI girişi uyuşmuyormuş ve DVI girişi de RX 6600 de yokmuş. Dönüştürücü kullanınca da 144Hz alınamazmış. Böyle bir sorun var mı ne yapmam gerekiyor. Uyumsuz ise başka monitör tavsiyeniz var mı benzer bütçeli?

Arkadaşlar RX 6600 Intel i5 12400FLI sistem diziyorum. Monitor arıyorum. Bazı yerlerde okuduğuma göre RX 6600 BenQ XL2411k ile uyumlu değil diye algıladım. Monitorun HDMI girişi uyuşmuyormuş ve DVI girişi de RX 6600 de yokmuş. Dönüştürücü kullanınca da 144Hz alınamazmış. Böyle bir sorun var mı ne yapmam gerekiyor. Uyumsuz ise başka monitör tavsiyeniz var mı benzer bütçeli?

Bütçeyi yülseltirseniz G27F güzel bir monitör.

Arkadaşlar RX 6600 Intel i5 12400Flı sistem diziyorum. Monitor arıyorum. Bazı yerlerde okuduğuma göre RX 6600 BenQ XL2411k ile uyumlu değil diye algıladım. Monitorun HDMI girişi uyuşmuyormuş ve DVI girişi de RX 6600 de yokmuş. Dönüştürücü kullanınca da 144Hz alınamazmış. Böyle bir sorun var mı ne yapmam gerekiyor. Uyumsuz ise başka monitör tavsiyeniz var mı benzer bütçeli?
HDMI değil, Display Port kullanın.

Başka bir forumda xl2411k modellerinde sadece dvi-d ile 144hz alındığı söyleniyor. Rx 6600 de ise dvi-d yok. Dönüştürücü kullansak da 144hz alınamayacağı söyleniyor. O yüzden hâlâ şüphe içerisindeyim.

Arkadaşlar bilgisi olan yok mu? BenQ markasının bu modeli sadece dvi ile 144hz veriyor deniliyor. Ekran kartında dvi yok. Dönüştürücü de işe yaramıyormuş. Lg 24gl650b modelini düşünüyorum şu an. Fps oyunları oynadığım için tn panel bana uygun. Ips ekranlarda ölü piksel ve ghosting olayları beni korkutuyor. Dvi problemi olmasa BenQ modelini hemen sipariş verecektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı