RX 6600 sistemi satıp Xbox Series X almak mantıklı mı?

Adonis31

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, RX 6600 bir sistemim var daha yeni alınma oyunlarda iyi çalışıyor ama 4K 60 FPS ve oyun için bir Series X veya PS5 almayı düşünüyorum 2. el.
Elimdeki sistemi eylül veya yılbaşına kadar kullanacağım ve bu sürede çalışıp para kazanırım. Sizce mantıklı mı?
2. el PS5 Series X 10-12 Series X 11-13 arası PS5 bulunuyor, fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, RX 6600 bir sistemim var daha yeni alınma oyunlarda iyi çalışıyor ama 4K 60 FPS ve oyun için bir Series X veya PS5 almayı düşünüyorum 2. el.
Elimdeki sistemi eylül veya yılbaşına kadar kullanacağım ve bu sürede çalışıp para kazanırım. Sizce mantıklı mı?
2. el PS5 Series X 10-12 Series X 11-13 arası PS5 bulunuyor, fikirlerinizi bekliyorum.

Bence çok mantıklı bir seçim olmaz. Onun yerine bu sistemi güncellemeye odaklansanız daha iyi olur.

Sadece oyun oynamak isterseniz alın. Dediğiniz gibi konsollar 4k/60fps gibi bir nimet sunuyor. RX 6600 ile 4k/60fps alamazsınız. Ama bu devirde bilgisayarsız evde olmaz. Dizüstü bir bilgisayarınız varsa ve işinizi görüyorsa konsol alın derim ben. Sistemi yenilemek size daha maliyetli olur.

Eğer Valorant LoL CS gibi oyunlar oynamıyorsanız PC'yi sadece oyun oynamak için aldıysanız kesinlikle mantıklı bir seçim.

2 k 60 veriyor 6600'den iyi.

PS5 Series X gücü en az 6700 XT lazım

Tamam. İlerleyen süreçte bütçeniz oluştuğunda isteklerinize uygun bir ekran kartını alırsınız ve hem gündleik işlerinizi yapar hem de PS5 xsx kalitesinde oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Üstelik o konsollar bir noktada yetememeye başlasa bile sizin için bu durum oluşmayacak. Çünkü sisteminizi her zaman güncelleme şansınız olacak kimi zaman pahalı kimi zaman ucuz olacak bu güncellemeler ama PS5 gibi kısılıp kalmayacaksınız en azından.

Tamam. İlerleyen süreçte bütçeniz oluştuğunda isteklerinize uygun bir ekran kartını alırsınız ve hem gündleik işlerinizi yapar hem de PS5 xsx kalitesinde oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Üstelik o konsollar bir noktada yetememeye başlasa bile sizin için bu durum oluşmayacak. Çünkü sisteminizi her zaman güncelleme şansınız olacak kimi zaman pahalı kimi zaman ucuz olacak bu güncellemeler ama PS5 gibi kısılıp kalmayacaksınız en azından.
Ps5 alıcam galiba oyun için pc den daha iyi

PS5 alacağım galiba oyun için PC'den daha iyi

PS oyunlarının çoğu PC'ye birkaç yıl sonra da olsa çıkıyor hocam. Üstelik PS5 şu an için hem fiyatıyla hem de oyunlarıyla çok pahalı. Uzun vadede PC'den daha fazla maliyet yapmanız çok olası. Eğer ki istiyorsanız genel alın ama PC'nizi güncellemeniz daha iyi olacaktır.

Konsol ömrü çok uzun. Ps4 bile toplam 12 yıl destek alıcak. Sizin dedikleriniz çok masraf yaptırır. Ekran kartını aldı o karta yeticek bir işlemci lazım. İleride RAM takviyesi lazım olur. Biz diyoruzki PS5 alınırsa bu konsol en az 5-6 yıl ses çıkarmaz. Ama bilgisayarlara her 2-3 yılda güncelleme gerekiyor. (Yeni ekran kartları çıkıyor.) Ve oyun fiyatları açısından çok bir fark yok. Bende PC tarafındayım ama 14000-15000 TL sistem alacağıma gider PS5 çekerim.

Geri
Yukarı