RX 6600 sorunlu bir kart mı?

2060 ile kfglı RX 6600 arasında kaldım. 5K gibi bir bütçem var.

Bu pikselleşme dediğiniz eski Radeon kartlarında yükte ekran kartı çizgi çizgi vs oluyor du onun gibi bir şey mi?

Hayır görüntü bozulmaları ben görüntü bozulmaları gördüm dediğinizi görmedim.

2060 ile kfg lı RX 6600 arasında kaldım 5k gibi bi bütçem var

Bu pikselleşme dediğiniz eski Radeon kartlarında yükte ekran kartı çizgi çizgi vs oluyor du onun gibi bir şey mi
Benim yaşadığım pikselleşme farklı bir şey. Sizin alacağınız kartta öyle bir sorun yoksa test edip alabilirsiniz.

Hayır görüntü bozulmaları ben görüntü bozulmaları gördüm dediğinizi görmedim.
Yanlış yazmışım kb cevaplarınız için teşekkür ederim

Benim yaşadığım pikselleşme farklı bir şey. Sizin alacağınız kartta öyle bir sorun yoksa test edip alabilirsiniz.
Test ederken neye dikkat etmeliyim
Pikselleşme hakkında açtığınız makaleler gözükmüyor sınırlı

Yanlış yazmışım kb cevaplarınız için teşekkür ederim

Test ederken neye dikkat etmeliyim
Pikselleşme hakkında açtığınız makaleler gözükmüyor sınırlı
Makale değil hocam konu açmıstım. Testten kastım mesela ekranın fotoğrafını atsın. Ama böyle bir sorun yaşayacağınızı sanmam benim şansıma denk geldi diye düşünüyorum. Onun dışında sıcaklık testlerini isteyebilirsiniz.

Hocam ben yıllardır hatta ilk sistemimi aldığım günden beri hep AMD sistem kullandım. İşlemcim de AMD idi ekran kartlarım da. Ezelden beridir bu AMD kartların hep bir sürücü sorunu olmuştur. Hala bitmiş değil. O kadar AMD kart geçti elime hepsinde hep sürücü sorunu yaşadım. Bir kere NVIDIA nasıl acaba dedim eski de olsa GTX 275 ekran kartını aldım. İnanır mısın adamlar bu karta son sürücüyü 2016 da vermişler ve desteği bitmiş. Bu kartla Hitman Absolution gibi oyunu 1080p medium ayar da 2 kere bitirdim. Daha ne oyunlar oynadım bitirdim bir gram kasma donma yaşadım. Ekran gidip gelmedi pikselleşme olmadı. Fakat ne zaman bir AMD kart takıp sürücüsünü kursam hemen başlıyor sorunlar. Şu an elim de RX 5500 XT var 1 aydır sürücülerle uğraşıyorum. Tarayıcı açmaya korkuyorum resmen sistem kilitlenip kalıyor. Oyun açıyorum saatlerce oynuyorum sorun yok tarayıcı açınca zort oluyor. Oyun açıyorum dediğime de bakma. 70 FPS'den bir anda 40-50 FPS'lere düşüyor. İlk işim NVIDIA bir kart alıp kurtulmak olacak. Bence AMD'ye iyi bile dayandım. Forumları geziyorum sorun yaşayanları %80'i hep AMD ekran kartı kullanan kişilerden oluşuyor. Dikkat ettim çoğunluk hep RX 6000 serisi kullanıcıları. Paran varsa hiç girme AMD toplarına güzel temiz bir NVIDIA kart al sürücünü kur devam et.

Ucuz etin yahnisi misali AMD grafik kartları tavsiye etmiyorum. Sürücülerdeki stabilite sorunları, ray tracing performansının RTX kartlara göre ciddi oranda geride kalması FSR'ın Nvidia DLSS gibi başarılı olmaması gibi bir çok faktör söylenebilir.

Hocam ben yıllardır hatta ilk sistemimi aldığım günden beri hep AMD sistem kullandım. İşlemcim de AMD idi ekran kartlarım da. Ezelden beridir bu AMD kartların hep bir sürücü sorunu olmuştur. Hala bitmiş değil. O kadar AMD kart geçti elime hepsinde hep sürücü sorunu yaşadım. Bir kere NVIDIA nasıl acaba dedim eski de olsa GTX 275 ekran kartını aldım. İnanır mısın adamlar bu karta son sürücüyü 2016 da vermişler ve desteği bitmiş. Bu kartla Hitman Absolution gibi oyunu 1080p medium ayar da 2 kere bitirdim. Daha ne oyunlar oynadım bitirdim bir gram kasma donma yaşadım. Ekran gidip gelmedi pikselleşme olmadı. Fakat ne zaman bir AMD kart takıp sürücüsünü kursam hemen başlıyor sorunlar. Şu an elim de RX 5500 XT var 1 aydır sürücülerle uğraşıyorum. Tarayıcı açmaya korkuyorum resmen sistem kilitlenip kalıyor. Oyun açıyorum saatlerce oynuyorum sorun yok tarayıcı açınca zort oluyor. Oyun açıyorum dediğime de bakma. 70 FPS'den bir anda 40-50 FPS'lere düşüyor. İlk işim NVIDIA bir kart alıp kurtulmak olacak. Bence AMD'ye iyi bile dayandım. Forumları geziyorum sorun yaşayanları %80'i hep AMD ekran kartı kullanan kişilerden oluşuyor. Dikkat ettim çoğunluk hep RX 6000 serisi kullanıcıları. Paran varsa hiç girme AMD toplarına güzel temiz bir NVIDIA kart al sürücünü kur devam et.

Kendinize "zarar" vermekten hoşlanan birisiniz sanırım. Yani bu kadar soruna rağmen hala AMD de ısrar etmeniz şaşırtıcı. Bende genelde AMD kartlar kullandım ama hiçbirinde sorun yaşamadım desem yeridir. Yaşasaydım mutlaka NVIDIA'ya dönerdim. Tersine sıfır 1050 Ti almıştım 6 ay kullanmadan bozuldu. Şu an RX 6800 var ve yine bir sorun yok. Elektrik kesilirse adrenalin ayarları sıfırlıyor yalnız :)

Kendinize "zarar" vermekten hoşlanan birisiniz sanırım. Yani bu kadar soruna rağmen hala AMD de ısrar etmeniz şaşırtıcı. Bende genelde AMD kartlar kullandım ama hiçbirinde sorun yaşamadım desem yeridir. Yaşasaydım mutlaka NVIDIA'ya dönerdim. Tersine sıfır 1050 Ti almıştım 6 ay kullanmadan bozuldu. Şu an RX 6800 var ve yine bir sorun yok. Elektrik kesilirse adrenalin ayarları sıfırlıyor yalnız :)

Aynen ben hep kendime zarar veririm zaten. Lütfen saçma sapan konuşmayın. Ekran kartını aldığım da AMD bu sefer düzeltmiştir diyerek ve o an istediğim ayarda NVIDIA kart bulamadığım için almadım. Mecburen AMD kart aldım. Elimde başka kart yoktu çünkü. Sistemi topladım ekran kartı eksik kaldı bu yüzden. İstediğim de şuydu benim. Kartın kutusu vs her şeyi eksiksiz olacak ve garanti etiketi duracaktı benim baktığım kartlar hep açılmış ve kutusu olmadığı için almamıştım. Aldığım RX 5500 XT hepsini karşılıyordu bu yüzden aldım ama AMD hala sürücü konusunda ileri gidemediğini görünce pişman oldum. İstediğim şekilde NVIDIA kart bulursam zaten takas falan yapmaya çalışacağım ya da nakit alır sonra elimde ki kartı satarım. Her türlü kurtulacağım AMD'den.

Açıkladığın için teşekkürler temiz bir 2060 bulabilirsem onu alacağım en kötü 1660 Super alırım yardımın için teşekkürler.

Geçtiğimiz 5 ay boyunca RX 6600 kullandım ve sistemde daha önce RX 570 vardı, ben her iki kartta da WattMan hatası aldım üstelik farklı PSU ve anakart ile dahi daha sonra araştırırken sorunun güç seçeneklerinde bulunan hızlı başlangıç seçeneği ile alakalı olduğunu Reddit'te gördüm. Ben bu seçeneği kaldırdıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadım. RX 6600'de benim gözüme çarpan bir iki eksisini söyleyeyim. İlki FSR özelliği kalite modunda dahi DLSS performans modu ile görüntü kalitesi olarak zor baş eder. İkinci olarak ise kart bazı oyunlarda aşırı derecede VRAM yüketiyordu, yani oyunu gidip RTX 3060'la oynasanız 6 GB VRAM kullanırken aynı ayarlarda bu kart 8 GB'ın tamamını tüketiyordu. Haricinde ise özellikle ikinci el fiyatı ve FSR gibi teknolojileri önemsemek yerine saf performansa bakıyorsanız bence rakipsiz kart. Ben şahsen kullanırken memnun kaldım ve keşke NVIDIA alsaydım demedim. Ancak ekran kartını içerik üretimi içinde kullanıyorsanız o zaman NVIDIA tercih etmek çok daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı