RX6600 XT sorunlu bir kart mı?

Merhaba, ikinci el RX 6600 XT alacaktım. Alacağım ürün güzel görünüyordu, Nisan 2022 İncehesap faturalı. 4070 aldığı için satıyormuş. AMD ekran kartlarına hakim olmadığım için WattMan hatası veya herhangi bir hata verdi mi diye sordum, kendisi de driver ile ilgili yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi. Belli olmayan rastgele zamanlarda ekran gidip geliyormuş, aynı driver yüklerken ekranın gidip gelmesi gibi. Bütün AMD'lerde bu şekilde olduğunu söyledi. Ben bu şekilde olduğunu düşünmüyorum ancak AMD'ye hakim olmadığım için yine de sizlere sormak istedim.
Bütün AMD'lerde böyle birşey olmuyor, tamamen şansa bağlı birşey. Bakmış olduğunuz sistemde sanırsam Wattman hatası mevcut.
Olmayan bir ekran kartı bakarsanız daha iyi olacaktır, aynı fiyatlara bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
Ayrıca bende 6600 kullanıyorum, hiç bir hatayla karşılaşmadım şuana kadar.

Parasi olan NVIDIA alir. Parasi az olan AMD alir watman razı şekilde ilerler. 6600 kullanıyorum hiç watman almadım ama alan çok arkadaşm var XT modelindende watman olabiliyor ama az olursa sıkıntı olmaz mesela ayda 1-2 kerelik watman için alinabilir bir kart. Ama her gün watman verenler insanı deli eder.

4300'dü 4000e yaparım dedi

Güzel fiyat almadan önce FurMark testini isteyin.

Parasi olan NVIDIA alir. Parasi az olan AMD alir watman razı şekilde ilerler. 6600 kullanıyorum hiç watman almadım ama alan çok arkadaşm var XT modelindende watman olabiliyor ama az olursa sıkıntı olmaz mesela ayda 1-2 kerelik watman için alinabilir bir kart. Ama her gün watman verenler insanı deli eder.

Parası olan durumu değil tam olarak mesela 3060 alacak parası olsa bir sefer 6700 kendini gösteriyor. Dediğiniz sadece en tepe modeller için geçerli. WattMan ise düzgün sürücü kullanılıp kartın ayarlarıyla çok oynamadıkça çok nadir.

Güzel fiyat almadan önce FurMark testini isteyin.
Fiyat olarak bana da makul geldi 2022 Nisan ve incehesap faturalı olması da iyi görünüyor. Ancak bilemedim, benim icin pek mühim değil ama belirttiğim gibi 2. pc olarak alıyorum 1-2 aylık kullanıp satmayı düşünüyorum. Satarken sıkıntı çıkarmasından korkuyorum biraz.

Parası olan zaten vurur masaya parasını RTX 40xx alır ara modellerle uğraşmaz.

Ara model derken?

Fiyat olarak bana da makul geldi 2022 Nisan ve İncehesap faturalı olması da iyi görünüyor. Ancak bilemedim, benim icin pek mühim değil ama belirttiğim gibi 2. PC olarak alıyorum 1-2 aylık kullanıp satmayı düşünüyorum. Satarken sıkıntı çıkarmasından korkuyorum biraz.

Piyasası var ama 4000 TL'ye tekrar satar mısınız onu bilemiyorum.

Geri
Yukarı