RX 6600 sorunlu bir kart mı?

Sürücü sorunları var adamlar 23.8.1'e döndüm 23.9.1 sürücüsüne döndüm kullanıyorum diyorlar. Güncel sürücülerle düzgün çalışmıyor. Bir ton muhabbet var bende daha bulaşmam AMD'ye. Sürücü sorunları yeni olan bir şey değil zaten senelerdir var. Yılda belki 1-2 sefer düzgün stabil sürücü geliyor kalanı da hep sorunlu sürücüler oluyor. Para veriyorsun karşılığında düzgün bir şey görmüyorsun. Herkes sisteme PSU'ya laf ediyor da her sorun yaşayanın sistemin de ki PSU mu sorunlu RAM'lerimi hatalı ben de bunu anlamıyorum. Cougar cmx 700 +80 PSU kullanıyorum dandik PSU değil ki bu. Gidip de platoon, codegen, Casper marka PSU kullanmıyoruz sonuçta.
Aynen öyle hocam. Benim stabil olarak hatırladığım 23.5.2 birde 23.7.1 var.

Aynen öyle hocam. Benim stabil olarak hatırladığım 23.5.2 bir de 23.7.1 var.

Vallahi ben kartı ikinci el aldım ben aldığımda da zaten yazdığın 23.7.1 sürümü vardı sanırım ya onu ya da 23.7.2 sürümünü kurmuştum sanırım hatırlamıyorum çok iyiydi oyunlardan keyif alarak oynuyordum resmen ne kasma ne donma ne takılma ne de sistem kilitlenmesi en ufak sorunum yoktu. Güncelleme geldikçe güncelledim şimdi her oyunda kasma takılma ne ararsan var karttan soğudum. Sen yazınca aklıma geldi 23.7.1'i kursam mı acaba? Şu an beta olarak çıkan sürücüsü kurulu denemek için kurmuştum.

Vallahi ben kartı ikinci el aldım ben aldığımda da zaten yazdığın 23.7.1 sürümü vardı sanırım ya onu ya da 23.7.2 sürümünü kurmuştum sanırım hatırlamıyorum çok iyiydi oyunlardan keyif alarak oynuyordum resmen ne kasma ne donma ne takılma ne de sistem kilitlenmesi en ufak sorunum yoktu. Güncelleme geldikçe güncelledim şimdi her oyunda kasma takılma ne ararsan var karttan soğudum. Sen yazınca aklıma geldi 23.7.1'i kursam mı acaba? Şu an beta olarak çıkan sürücüsü kurulu denemek için kurmuştum.
Tek sorun surucu olsa yine tamam hocam. Ben 23.7.1 kullaniyorum bu arada. Beni bir ara oyunlardan sogutmustu sistem. Su an takmamaya calisiyorum. Ama bu isi duzeltene kadar AMD ekran karti tercih edecegimi dusunmuyorum.

Tek sorun sürücü olsa yine tamam hocam. Ben 23.7.1 kullanıyorum bu arada. Beni bir ara oyunlardan sogutmustu sistem. Su an takmamaya calisiyorum. Ama bu isi duzeltene kadar AMD ekran karti tercih edecegimi dusunmuyorum.

Sorun yaşıyor musun peki 23.7.1 ile? Benim kartım RX 5500 XT bu arada karttan karta fark edebilir çünkü. Dediğim gibi ben aldığım da bu sürümler vardı yanlış hatırlamıyorsam. 2-3 ay falan oldu zaten alalı.

Gigabyte Gaming OC RX 6600 XT ve Sapphire Nitro+ RX 590 kullanan 2 arkadaşım var. RX 6600 XT kullanan arkadaşım şu ana kadar WattMan hatası almadı, sürücü sorunları yaşamadı. Fakat yazılımsal olarak CoD MW 2 de Motion blur ile oynarken oyunda siyah pikselleşmeler ortaya çıkabiliyordu ve çoğu oyunda MSAA 8X de kasıyordu. Onun haricinde driver sorunu, ısınma sorunu, WattMan sorunu vs. yaşamadı. RX 590 kullanan arkadaşım ise şu ana kadar birkaç kez WattMan hatası almıştı fakat onun sebebi ekran kartı üreticisinin fazla OC yapmasıydı. Ekran kartı frekansını 100-150 MHz civarı kısıp Windows ayarlarında hızlı başlatmayı kapatınca herhangi bir WattMan hatası şu ana kadar almadı. Yani WHQL sürücü kullandığınız sürece RX 6000 serisinde bir sıkıntı olmuyor. İki arkadaşımda şu ana kadar hep WHQL sürücü kullandı. Ayrıca oyun oynuyorsanız AMD Adrenalin tercih edin. AMD Pro driverlarda WattMan hatası yaşamanız daha olası.

Ayrıca CoD MW 2'de yaşanan Motion blur da pikselleşme eğer yanılmıyorsam AMD veya sürücü ile alakalı değil oyun ile alakalı. Aynı sorunu Nvidia'da yaşayan bir arkadaşım daha vardı.

Son düzenleme:
Sorun yaşıyor musun peki 23.7.1 ile? Benim kartım RX 5500 XT bu arada karttan karta fark edebilir çünkü. Dediğim gibi ben aldığım da bu sürümler vardı yanlış hatırlamıyorsam. 2-3 ay falan oldu zaten alalı.
Yani surucu de bir sorun yok bende su an. Ama onun disinda garip sorunlar yasiyorum surum farketmeksizin. Tabi kart ile alakali mi halen daha teshis koyamadim bu sorunlara.

Gigabyte Gaming OC RX 6600 XT ve Sapphire Nitro+ RX 590 kullanan 2 arkadaşım var. RX 6600 XT kullanan arkadaşım şu ana kadar WattMan hatası almadı, sürücü sorunları yaşamadı. Fakat yazılımsal olarak CoD MW 2 de Motion blur ile oynarken oyunda siyah pikselleşmeler ortaya çıkabiliyordu ve çoğu oyunda MSAA 8X de kasıyordu. Onun haricinde driver sorunu, ısınma sorunu, WattMan sorunu vs. yaşamadı. RX 590 kullanan arkadaşım ise şu ana kadar birkaç kez WattMan hatası almıştı fakat onun sebebi ekran kartı üreticisinin fazla OC yapmasıydı. Ekran kartı frekansını 100-150 MHz civarı kısıp Windows ayarlarında hızlı başlatmayı kapatınca herhangi bir WattMan hatası şu ana kadar almadı. Yani WHQL sürücü kullandığınız sürece RX 6000 serisinde bir sıkıntı olmuyor. İki arkadaşımda şu ana kadar hep WHQL sürücü kullandı. Ayrıca oyun oynuyorsanız AMD Adrenalin tercih edin. AMD Pro driverlarda WattMan hatası yaşamanız daha olası.

Ayrıca CoD MW 2'de yaşanan Motion blur da pikselleşme eğer yanılmıyorsam AMD veya sürücü ile alakalı değil oyun ile alakalı. Aynı sorunu NVIDIA'da yaşayan bir arkadaşım daha vardı.

AMD zaten hep WHQL çıkartıyor sürücüleri hiç beta yok ki.

Yani sürücü de bir sorun yok bende su an. Ama onun disinda garip sorunlar yasiyorum surum fark etmeksizin. Tabii kart ile alakali mi halen daha teshis koyamadim bu sorunlara.

Sorunlar ne?

AMD zaten hep WHQL çıkartıyor sürücüleri hiç beta yok ki.

Sorunlar ne?
Hocam valla bir tane piksellik sorunu var hani sorun monitorde desen degil ekran kartinda desen degil. Onun disinda en son Elden Ring ve Ranch Simulator'de sikinti cekiyordum ama su an oyle mi bilmiyorum. Fortnite da baya kotuydu bir ara sonra duzeldi. DELL S2721HGF'de ekranda pikselleşme oluyor piksellesme konusu bu. Bu forumda da actim aslinda ama hic bir cevap gelmedi maalesef.

Geri
Yukarı