RX 6600 vs. GTX 1650

Elimde işlemci olarak: AMD Ryzen 5600.
Anakart olarak: Gigabyte B550M var.

Bu işlemci ve anakartın yanına ekran kartı olarak Sapphire Pulse Radeon RX 6600 mi? Yoksa MSI GeForce GTX 1650 mi daha iyi performans verir veya sizin önerdiğiniz bir ekran kartı var mı? PC ile aram çok iyi olmadığı için soruyorum.

Hocam RX 6600 şu anda mevcut oyunların hepsini 1080p de Max ayarlarda çalıştırabilen bir ekran kartı. Render ya da Photoshop için de gayet iyi. Eskiden olduğu gibi driver soru da yaşanmıyor zaten. Hiçbir sıkıntı yaşamazssınız. RX 6000 serisi bal gibi seri.

İkinci el NVIDIA ekran kartı düşünebilirsiniz.

Hocam piyasada o kadar mining yapılmış kart varken ikinci el ekran kartı bakmak bence çok riskli bir şey. Eğer mining yapılmış bir kart alırsamin 3-4 yıl kullanılmış bir ekran kartı almış olur.

Hocam piyasada o kadar mining yapılmış kart varken ikinci el ekran kartı bakmak bence çok riskli bir şey. Eğer mining yapılmış bir kart alırsamin 3-4 yıl kullanılmış bir ekran kartı almış olur.
Mining kartların verimliliğinin düştüğü hala kanıtlanmış bir şey değil. Tabii ki pedleri, macunları zamanla tahrip olanlar var. Ama onlar derçekten o işi bilmeyenlerin kartları. Dediğim gibi, gidip test edebilme olanakları varsa ikinci el düşünülebilir. Ben ikinci el ekran kartı kullandım iki defa. Çevremdeki arkadaşlarım da öyle. Biraz anlıyorsanız test ederek alınabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı