RX 6600 vs. RTX 3060

Birinde DLSS açıp diğerinde FSR açmazsan olur tabi. Adil bir karşılaştırma olmaz. İkisi de upscaling teknolojilerini kullanıyorsa yine aynı hesaba gelir diye düşünüyorum.
Haklısınız ama ben de bir AMD kullanıcısı olarak DLSS'in FSR 2.0'dan bile önde olduğunu düşünüyorum. Bazı oyunlardaki optimizasyonlar da Nvidia tarafında daha iyi olabiliyor. Tabi ikisinde de aynı teknolojileri kullanınca fark o kadar olmuyor.
Bana kalırsa:
RTX 3050 - RX 6600 - RTX 3060 - RX 6600XT - RTX 3060Ti gibi bir kötüden iyiye sıralama ortaya çıkıyor.

Haklısınız ama ben de bir AMD kullanıcısı olarak DLSS'in FSR 2.0'dan bile önde olduğunu düşünüyorum. Bazı oyunlardaki optimizasyonlar da Nvidia tarafında daha iyi olabiliyor. Tabi ikisinde de aynı teknolojileri kullanınca fark o kadar olmuyor.
Bana kalırsa:
RTX 3050 - RX 6600 - RTX 3060 - RX 6600XT - RTX 3060Ti gibi bir kötüden iyiye sıralama ortaya çıkıyor.
FSR daha iyi demedim zaten de salt FPS farkı olarak kıyas yapacaksak ikisinde de o teknolojileri açmamız lazım. Zaten iyilik-kötülük FPS değerinde değil de daha çok görüntü kalitesinde belli oluyor. 1080p'de DLSS daha iyi ama daha yüksek çözünürlüklerde abartılacak bir fark yok bence. Kaldı ki DLSS 3.0'ı eski RTX kartlar desteklemeyecek iken FSR 3.0 bu kartlara da destek sağlayacağı için(yüksek ihtimalle) daha bir öne geçecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı