RX 6600 XT düşük watt harcıyor

Sistem kapalıyken yapın, sonra normal bir şekilde sistemi açıp oyunda deneyin.

Denedim öncelikle sıfır RPM kalktı sabit 1500RPM çalışıyor yük olmadan yani performans moduna aldım ve Dying Light 2'ye girince FPS inanilmaz artti 110'dan 170'e kadar çıktı Max buna bayağı sevindim genel anlamda FPS artışı mevcut tabii oyundan oyuna değişiyor ama maalesef ki drop sorunu hala devam ediyor. PSU da değiştim ayrıca yine devam ediyor sanırım yazilimsal bir durum söz konusu donanim olarak başka bir şey kalmadıysa tabii.

Denedim öncelikle sıfır RPM kalktı sabit 1500RPM çalışıyor yük olmadan yani performans moduna aldım ve Dying Light 2'ye girince FPS inanilmaz artti 110'dan 170'e kadar çıktı Max buna bayağı sevindim genel anlamda FPS artışı mevcut tabii oyundan oyuna değişiyor ama maalesef ki drop sorunu hala devam ediyor. PSU da değiştim ayrıca yine devam ediyor sanırım yazilimsal bir durum söz konusu donanim olarak başka bir şey kalmadıysa tabii.

Diğer konuda PSU'nun böyle bir sorun yaratamayacağını detaylıca anlattım, PSU ile bağlantısı sıfır, imkanı yok böyle bir şeyin.

Bana, Afterburner değerleri açıkken, mümkünse veri olarak ne varsa açın, sorunun yaşandığı anı ve öncesini kısa video olarak çekebilirseniz ona bir bakalım.

Diğer konuda PSU'nun böyle bir sorun yaratamayacağını detaylıca anlattım, PSU ile bağlantısı sıfır, imkanı yok böyle bir şeyin.

Bana, Afterburner değerleri açıkken, mümkünse veri olarak ne varsa açın, sorunun yaşandığı anı ve öncesini kısa video olarak çekebilirseniz ona bir bakalım.

Telefondan video çektim ama gönderemiyorum buradan. Bayağı belli oluyor Video'da.

Sorun olmadan hemen öncesi ve sorun anını ekran görüntüsü alıp atın.
Buyrun atıyorum. Olduğum yerde fareyi hızlıcana sağa sola çeviriyorum.
Screenshot_20240325-230707~3.jpg

Screenshot_20240325-230740~3.jpg
Screenshot_20240325-230756~2.jpg
Screenshot_20240325-230847~3.jpg

Şimdi GPU ile ilgili bir ayar yaptıracaktım, ama sadece GPU değil CPU'da gidiyor, %1 GPU, %5 CPU kullanımı olmuş takılma anında, demek ki bu ekran kartı ile alakalı değil, önceki mesajlarımda bahsettiğim temiz kurulumu denemek lazım.
2-3 Hafta önce temiz kurulum yapmıştım win 10 kullanıyorum acaba 11 e mi geçsem şu an win11 nasıl peki ne önerirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı