Çözüldü RX 6600 XT WattMan hatası

• Konuyu başlatan Fruel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 116
  • Görüntüleme 19B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fruel

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.skill 3600mhz cl18 2x8
SSD veya HDD modeli
Sx6000 512gb
Ekran kartı
Asus dual rx 6600 xt
Anakart
B550 tomahawk
İşlemci
5600x
Merhaba, iyi günler. ASUS Dual RX 6600 XT kullanıyorum. CS:GO oyununda sürücü uyuşmazlığı hatasıyla kapanıyordu sürekli bu sorunu driveri WHQL sürüme çevirerek çözdüm fakat Forza Horizon 5 girmek istediğim zaman WattMan hatası alıyorum. Oyunu açıyor yükleme ekranında hata verip kapanıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Chipset sürücüleri kurulu. Smart acces Memory kullanılabilir değil olarak görünüyor. Şu an kontrol ettim BIOS için güncelleme gelmiş sanırım onu yapmam bir şey değiştirir mi?

Güncellersen iyi olur, BIOS güncelle RAM hızlarına bak bir de Smart Access Memory için gereken ayarları aç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Herhangi bir çökme, uyarı vs olmadıysa test güzel bitmiş demektir.

Hayır hocam çökme, uyarı gibi bir sorun çıkmadı. O zaman soruna tam olarak bir şey diyemiyoruz ama çözüme Smart Acces Memory diyelim. Değerli vaktini ayırıp uğraşan arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorum ve önerileriniz için. Umarım WattMan hatası ile tekrar konu açmamak üzere iyi günler iyi sosyaller.

FH5 VRAM açlığı çeken bir oyun. Normalde S.A.M kapalıyken de olmaması gerekirdi ancak belleğe tamamen erişim vermenin faydalı olacağını düşündüm.

80 derece oynayan kaç kişi var kötü kasadan ötürü, hayatımda ne yerli ne de yabancı paltformlarda bir kere duymadım 77'yi geçince wattman veriyor diye bir sorunu.
Hocam AMD'lerde öyle birşey var yani tecrübe ettim sallamıyorum.

@Fodenist niye yazılımsal olmasın? AMD bir ayarı açarsın düzelir hata veya yeni sürüde alır hatayı. Genelde ben yazılımsaldan dolayı WattMan hatası alanı gördüm DH, Shiftdelete ve Technopat forum sitelerinde. AMD önce bir sürücüyü çözsün sonra ekran kartı çıkarsın. Her sürümde yeni bir hata alacak mıyım diye bekliyorum, NVIDIA kartım var oyunlarda sıkıntı yok dahili GPU AMD onla yaşıyorum sıkıntıları. Yeni sürümlerden sonra AMD ekran kart alıp iade edenleri de görmeye başladım 6000 serisinde özellikle.

@Fodenist donanımsal çok sık rastlamadım genellikle yazılımsal sorundan kaynaklı olabileceğini söyledim arkadaş donanım yazmaması sebebi budur ondan söyledim. WattMan hatası deyince herkesin aklına öncelikle AMD gelir sonra sürücü. 😂 Yeni kartlarda genellikle donanımsal değil yazılımsal kaynaklı olabiliyor. Ve kullandığın sisteme göre değişiyor bu yazılım nizamlı çalışsa keşke hata vermezse. En iyi nizamlı çalışan sürücü yapan Intel ve Nvidia. Bunlarda sorun olmuyor da değil fakat AMD gibi sıklıkla duymuyorum. Vallaha o yüzden harici Nvidia baktım ama laptop olunca dahili kartım AMD ben işlemcisi için Ryzen almıştım fakat GPU unutmuşum. 😂

Aynı şekilde benim 6600xt ve 5600x sistemimde PUBG açılınca direk kapanıyor bilgisayar. Sonradan açtığımda ise wattman beklenmeyen hata vs. diyor amd programında. Çözümünü buldunuz mu?

Aynı şekilde benim 6600XT ve 5600X sistemimde PUBG açılınca direk kapanıyor bilgisayar. Sonradan açtığımda ise WattMan beklenmeyen hata vs. diyor AMD programında. Çözümünü buldunuz mu?

Evet hocam. Sorun benim RAM'lerimdeymiş. 8x2 RAM'ler im vardı. 1 tanesi arızalı çıktı birini söküp 8 GB olarak kullandığımda sorunsuz bir şekilde oynayabildim oyunlarımı. Bir Memtest yapmanızı öneririm belki sizde de aynı sorun vardır.

Hocam ben Asus RX 6600 XT OC Edition marka ekran kartı aldım 20 gün sonra wattman hataları, siyah ekran, ekran çözünürlük sorunu vs vs almaya başladım bende çözüm için çok uğraştım ama boşa zaman kaybetmişim çünkü chipsette sorun çıkmış servise gönderdim servis iade sürecini başlattı yani amd öncelik olarak fsr vs teknolojilerden ziyade bu kronik yazılımsal hatalarını gidermeli stabilizasyonu sağlamalı ürünü iade edeceğim ben yıllarca Nvidia kullandım hiç sorun yaşamadım ama ilk amd ürününde olumsuzluk ve sorun çıkması gerçekten çok üzücü chip sorunu marka kaynaklı olabilir ama wattman hatası yazılımsal diye düşünüyorum dediğin gibi bundan önce Gigabyte GTX 1660 süper oc kullanıyordum ve çok stabildi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı