Çözüldü RX 6600 XT WattMan hatası

• Konuyu başlatan Fruel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 116
  • Görüntüleme 19B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fruel

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.skill 3600mhz cl18 2x8
SSD veya HDD modeli
Sx6000 512gb
Ekran kartı
Asus dual rx 6600 xt
Anakart
B550 tomahawk
İşlemci
5600x
Merhaba, iyi günler. ASUS Dual RX 6600 XT kullanıyorum. CS:GO oyununda sürücü uyuşmazlığı hatasıyla kapanıyordu sürekli bu sorunu driveri WHQL sürüme çevirerek çözdüm fakat Forza Horizon 5 girmek istediğim zaman WattMan hatası alıyorum. Oyunu açıyor yükleme ekranında hata verip kapanıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Chipset sürücüleri kurulu. Smart acces Memory kullanılabilir değil olarak görünüyor. Şu an kontrol ettim BIOS için güncelleme gelmiş sanırım onu yapmam bir şey değiştirir mi?

Güncellersen iyi olur, BIOS güncelle RAM hızlarına bak bir de Smart Access Memory için gereken ayarları aç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@chelloo olabilir her üreticinin fabrika çıkış ayarları farklı oluyor kart için. Bu da bazen AMD'nin performans sürücüsüyle çakışıyor. Mesela ben 5500 XT ile 2020 yazında kullandığım OC ayarlarını 2020 kışında kullanamıyordum hata veriyordu. Stok haldeyken ise sıkıntı yoktu.

Aboo, 6600 XT'nin WattMan'i bu kadar uğraştırıcı mı ya?
bruhe.png

FH'nin yüklü olduğu diske sağlık ve okuma/yazma testleri yaptınız mı? Hangi durumlarda veriyor bu hatayı, sadece FH'de mi veriyor şu anlık?

@chelloo olabilir her üreticinin fabrika çıkış ayarları farklı oluyor kart için. Bu da bazen AMD'nin performans sürücüsüyle çakışıyor. Mesela ben 5500 XT ile 2020 yazında kullandığım OC ayarlarını 2020 kışında kullanamıyordum hata veriyordu. Stok haldeyken ise sıkıntı yoktu.

Hocam bunda direkt fabrika çıkışlı OC var mı ? Ben bunu kullanıyorum.

Aboo, 6600 XT'nin WattMan'i bu kadar uğraştırıcı mı ya? Eki Görüntüle 1357933
Fh'nin yüklü olduğu diske sağlık ve okuma/yazma testleri yaptınız mı? Hangi durumlarda veriyor bu hatayı, sadece Fh'de mi veriyor şu anlık?

Hocam normalde her oyunda veriyordu ama şöyle bir durum vardı ayarları yükseltiğimiz taktirde WattMan alıyordum. Düşük grafiklere oynatıyordu sorunsuz saatlerce.

Hocam normalde her oyunda veriyordu ama şöyle bir durum vardı ayarları yükseltiğimiz taktirde WattMan alıyordum. Düşük grafiklere oynatıyordu sorunsuz saatlerce.

Kısaca kartın güç tüketimi ve yükü artınca WattMan alıyorsunuz, düşünelim.

PSU'nuz için hiç OCCT Power testi yaptınız mı? Ekran kartının güç girişlerinin stabil olduğundan emin olun, OCCT VRAM testi yapmak güzel olur. RAM'lerinize yapmadıysanız Memtest86 da yapın, grafikleri yükselttikten sonra RAM kullanımı da artıyor.
Konuya biraz baktım ve mV artışı-MHz düşürme gibi yöntemleri denemişsiniz, onu geçiyorum.

Kısaca kartın güç tüketimi ve yükü artınca WattMan alıyorsunuz, düşünelim.

PSU'nuz için hiç OCCT Power testi yaptınız mı? Ekran kartının güç girişlerinin stabil olduğundan emin olun, OCCT VRAM testi yapmak güzel olur. RAM'lerinize yapmadıysanız Memtest86 da yapın, grafikleri yükselttikten sonra RAM kullanımı da artıyor.
Konuya biraz baktım ve mv artışı-MHz düşürme gibi yöntemleri denemişsiniz, onu geçiyorum.

Evet dediklerimizden sadece mv ve MHz ayarlarını denedim fakat şu anda Smart acces Memory açtık @kino. Ekstrem ayarlarda sorunsuz bir şekilde yarım saati geçkin bir süredir oynatıyor. Umarım sorun smadan kaynaklıdır. Tam olarak içeriği hakkında bilgim olmasa da.

Hala bir sorun çıkmadı hocam sorunsuz ekran kartı kullanımı %98-99 arası oynatıyor. Benim sorunum için bir yorum yapabilir miyiz tam olarak kaynağı nedir diye?

Kart modeli ASUS Dual. CS:GO, FH5, ETS 2, carx drift tarzı oyunlarda denedim hocam.

O oyunlar oldukça hafif. Ekran kartının kutusunda hangi marka yazıyordu? Bazı firmalar O.C olarak gönderiyor siz bilmiyor olabilirsiniz. Kutuda da O.C olduğu belirtilir genellikle. Şöyle de yapabilirsiniz Radeon ayarlarından kartın ayarlarını varsayılan yapın ama sonradan fan ayarı yapmayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı