Çözüldü RX 6600 XT WattMan hatası

• Konuyu başlatan Fruel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 116
  • Görüntüleme 19B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fruel

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.skill 3600mhz cl18 2x8
SSD veya HDD modeli
Sx6000 512gb
Ekran kartı
Asus dual rx 6600 xt
Anakart
B550 tomahawk
İşlemci
5600x
Merhaba, iyi günler. ASUS Dual RX 6600 XT kullanıyorum. CS:GO oyununda sürücü uyuşmazlığı hatasıyla kapanıyordu sürekli bu sorunu driveri WHQL sürüme çevirerek çözdüm fakat Forza Horizon 5 girmek istediğim zaman WattMan hatası alıyorum. Oyunu açıyor yükleme ekranında hata verip kapanıyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Chipset sürücüleri kurulu. Smart acces Memory kullanılabilir değil olarak görünüyor. Şu an kontrol ettim BIOS için güncelleme gelmiş sanırım onu yapmam bir şey değiştirir mi?

Güncellersen iyi olur, BIOS güncelle RAM hızlarına bak bir de Smart Access Memory için gereken ayarları aç.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım başkaları içinde çözüm olur hocam fakat ben hala kararsızım çünkü iade etme fırsatım var sorun çözüldü gibi duruyor. İade ettiğim taktirde eş değer bir kart alabilir miyim bilmiyorum o yüzden benim için karar süreci başlıyor diyebiliriz.

Bu benim 6600 XT özelinde gördüğüm en uzun WattMan konusuydu, 6000 serisinde o kadar sık rastlanan bir şey değil WattMan. RX 500 serisi felaketti ama, mV artışı vs farzdı resmen özellikle OC'li modellerde.
İade ederseniz elinize geçecek paraya bağlı, 3060 da alabilirsiniz 3060 Ti da. 3060 Ti gelirse zaten yapışın orada hemen.

Hocam şimdi iade etseniz aynı modeli almanız biraz zor, indirim beklemeniz gerekebilir o da kesin değil.

Evet hocam benim kafamı karıştıran noktada tam olarak bu. İade sürenin bitmesine 2 gün kaldı ve ben sorunu sanırım yaklaşık yarım saat önce çözdüm. Bu sorunla tekrar karşılaşma korkusu beni iadeye yönlendiriyor bir yandan da kart fiyatları kullanmaya.

Adrenalin diye bir program var. Oradan ayarlar zaten varsayılan da kullandım. Frekans ayarlarını AMD'nin sitesinden kontrol edip o ayarlarla değiştirdiğim zaman sorun yine devam ediyordu hocam.

AMD'nin sitesinde çıkabileceği maksimum frekansı gösteriyor olması lazım. Ayarları kendiniz bulmaya çalışın 77 dereceye kadar sıkıntı olmaz ama 77 dereceden sonra WattMan vermeye başlar.

AMD'nin sitesinde çıkabileceği maksimum frekansı gösteriyor olması lazım. Ayarları kendiniz bulmaya çalışın 77 dereceye kadar sıkıntı olmaz ama 77 dereceden sonra WattMan vermeye başlar.

Kart 55-60 derece arasında seyrediyor daha hiç 70 dereceyi görmedi hocam. Ve az önce gariptir ki oyun açıkken kart sıcaklığına bakmak için adrenalin programını açtım. WattMan hatası verdi fakat oyun kapanmadı hala sorunsuz bir şekilde çalışıyor. @kino

Yeni konular

Geri
Yukarı