RX 6600'de kötü grafik kalitesi

Gapirkont

Kilopat
Daha önce GTX 1060 kullanıyordum, sonrasında RX 6600 ekran kartlı sisteme geçtim. 1060 varken Forza Horizon 5, BF1 gibi oyunları orta-yüksek ayarlarda oynamama rağmen grafikler çok çok iyi geliyordu gözüme ve gerçekten zevk alıyordum. AMD sisteme geçtikten sonra bu oyunları olabilecek en yüksek ayarlarda oynuyorum ancak yine de gözüme o kadar güzel gelmiyor. Bazı yerlerde su yansımaların da görüntü bozukluğu oluyor. Uzaktaki uçaklar piksel piksel gözüküyor. Forza Horizon 5'te de aynı şekilde, uzaklarda pixellenmeler oluyor. Daha önce orta-yüksek ayarlarda 70-80 FPS oynarken bu sorunlar yoktu ve çok zevk alıyordum, şu an Ultra ayarlarda 150FPS oynamama rağmen zevk alamıyorum oyundan. Bir ayarı mı yanlış yaptım yoksa AMD ile NVIDIA arasında grafik kalitesi farkı olması mümkün bir şey mi? (monitör ve kablo eskisiyle aynı, değişen tek şey kasa.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine orta-yüksek ayarlarda oyna? Belki gözün düşük kaliteye alıştı ne bileyim. Radeon Software'da oyun sekmesinin altında çeşitli ayarlar da bulunuyor.
Screenshot_2.jpg

Şahsen NVIDIA'dan AMD'ye geçişimde olumsuz anlamda bir grafik değişimi hissetmedim. Eski kart 1050 Ti olunca üzerine neye geçsen güzel görünüyor gerçi.

Daha önce GTX 1060 kullanıyordum, sonrasında RX 6600 ekran kartlı sisteme geçtim. 1060 varken Forza Horizon 5, BF1 gibi oyunları orta-yüksek ayarlarda oynamama rağmen grafikler çok çok iyi geliyordu gözüme ve gerçekten zevk alıyordum. AMD sisteme geçtikten sonra bu oyunları olabilecek en yüksek ayarlarda oynuyorum ancak yine de gözüme o kadar güzel gelmiyor. Bazı yerlerde su yansımaların da görüntü bozukluğu oluyor. Uzaktaki uçaklar piksel piksel gözüküyor. Forza Horizon 5'te de aynı şekilde, uzaklarda pixellenmeler oluyor. Daha önce orta-yüksek ayarlarda 70-80 FPS oynarken bu sorunlar yoktu ve çok zevk alıyordum, şu an Ultra ayarlarda 150FPS oynamama rağmen zevk alamıyorum oyundan. Bir ayarı mı yanlış yaptım yoksa AMD ile NVIDIA arasında grafik kalitesi farkı olması mümkün bir şey mi? (monitör ve kablo eskisiyle aynı, değişen tek şey kasa.)

Bende de aynı sıkıntı var. Eskiden 1650 kullanıyordum, grafikler sizin dediğiniz gibi orta-düşük olmasına rağmen şu anki RX6600'ün ultrasından daha güzel gözüküyordu gözüme. Bende ek olarak görütünüde bozulmalarda var. Ekran kartım yenisiyle değişti ama bir fark yok.

Yine orta-yüksek ayarlarda oyna? Belki gözün düşük kaliteye alıştı ne bileyim. Radeon Software'da oyun sekmesinin altında çeşitli ayarlar da bulunuyor.

Şahsen NVIDIA'dan AMD'ye geçişimde olumsuz anlamda bir grafik değişimi hissetmedim. Eski kart 1050 Ti olunca üzerine neye geçsen güzel görünüyor gerçi.

Denedim, bu sefer çok çok daha kötü oluyor. Eski kartımla oynadığım ayarların bire bir aynısını yapıyorum aşırı derecede pixellenme oluyor ve bahsettiğim görüntüde bozulmalar düzelmiyor. AMD ayarlarından her şeyi kaliteye alıp deneyeceğim bir de.

Bende de aynı sıkıntı var. Eskiden 1650 kullanıyordum, grafikler sizin dediğiniz gibi orta-düşük olmasına rağmen şu anki RX6600'ün ultrasından daha güzel gözüküyordu gözüme. Bende ek olarak görütünüde bozulmalarda var. Ekran kartım yenisiyle değişti ama bir fark yok.

Evet, bende aynısını yaşıyorum. Oyun oynayasım gelmiyor artık. RX 6600'de mi sıkıntı var diye düşünüyorum ancak pek mümkün gibi gelmiyor bana. Bir şeyde sıkıntı var ama neyde onu bilmiyorum.

Denedim, bu sefer çok çok daha kötü oluyor. Eski kartımla oynadığım ayarların bire bir aynısını yapıyorum aşırı derecede pixellenme oluyor ve bahsettiğim görüntüde bozulmalar düzelmiyor. AMD ayarlarından her şeyi kaliteye alıp deneyeceğim bir de.

Stok olarak aslında olmaması lazım ama dene bakalım. Bir de ne çeşit bir piksellenmeden bahsediyoruz? Belki ekran görüntüsü atarsan daha iyi anlaşılır.

Bahsettiğin şey şunun gibi bir şey ise o karttan karta değişiyor, tamamen şans işi.

@kino evet bazı oyunlarda, özellikle RDR2'de attığınız konudaki pixellenme aşırı derecede fazla oluyor. BF1'deki bahsettiğim yerleri attım, ekran kaydı alıp atacaktım çünkü daha fazla belli oluyor ancak kaydı alıp Drive'a yükleyip atması biraz uzun sürüyor. Pixellenme olan nesne hareket ettikçe fotoğrafta gözüken pixellenmeden daha fazlası oluyor. Yani fotoğrafta tam olarak belli olmuyor. Birazdan Forza Horizon 5'teki pixellenmeleri de atacağım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 164
  • gr.png
    gr.png
    495,3 KB · Görüntüleme: 125
  • grafik.png
    grafik.png
    567,1 KB · Görüntüleme: 104
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    3 MB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    169,1 KB · Görüntüleme: 112
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 92
  • u.png
    u.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 125
@kino sorunun neden kaynaklanabileceği hakkında bir fikrin var mı?

Oynadığın ve gözüne çarpan bozukları Youtube'da başka RX 6600 kullanıcılarının kaydında izleyebilir misin? Bakalım aynı mı, yoksa sende kötü görünen şeyler onlarda iyi mi görünüyor.

Oynadığın ve gözüne çarpan bozukları YouTube'da başka RX 6600 kullanıcılarının kaydında izleyebilir misin? Bakalım aynı mı, yoksa sende kötü görünen şeyler onlarda iyi mi görünüyor.

İzledim ve sanki onda da var gibi. 3060 ile test videosuna baktım bir de, tamamen aynı konum olmasa da benzer bir yer ve ağaçlarda vs. bozukluk yok gibi geldi bana.

Dakika 5.45
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı