RX 6600XT Ryzen 5 3600 The Witcher 3 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11
6/12 bir işlemcinin darboğazı dropa sebep olmaz. Bu devirde bile hala darboğaz = drop diye düşünenleri anlamıyorum.

Oyun sıkıntılı ve özellikle yüksek kareler çizilen her ortamda drop yaşanıyor.
Bilgine sağlık hocam.

Hocam kartta veya cihazda hiç problem yok Witcher 3 yeni yaması optimizasyon sorunu olan bir yama. Bende Ryzen 5 5600 ve 6700 ekran kartı var BF 2042'yi Ultrada oynayabilirken Witcher 3'ü birkaç yerden kısmak zorunda kalıyorum
Bilgine sağlık hocam.

Nöbete geldimde video çekemedim o yüzden. Dün çektiğim fotoğraflar bunlar. İşlemci ve Ekran Kartı kullanım oranları. İki farklı anda ultra ayarlada FSR açık ve kalite modunda. Kalite dışında bir şey seçtiğimde görüntü çok kötü oluyor.
84653EAC-D487-47F2-A789-213286CCDACE.jpeg
54251EC1-F6B8-49BE-BE6B-A745E79A50F2.jpeg

6/12 bir işlemcinin darboğazı dropa sebep olmaz. Bu devirde bile hala darboğaz = drop diye düşünenleri anlamıyorum.

Oyun sıkıntılı ve özellikle yüksek kareler çizilen her ortamda drop yaşanıyor.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi çok stabil oynarken Novigrad’ta bir anda 51 lere hatta 49 lara düşüyor. Sonra düzeliyor.
Hocam kartta veya cihazda hiç problem yok Witcher 3 yeni yaması optimizasyon sorunu olan bir yama. Bende Ryzen 5 5600 ve 6700 ekran kartı var BF 2042'yi Ultrada oynayabilirken Witcher 3'ü birkaç yerden kısmak zorunda kalıyorum.
Çok teşekkür ederim hocam. O zaman kafaya takmıyorum. Çünkü başka hiç bir oyunda sorun yaşamadım. BF1 ve BF5, Tomb Raider serisi, GTA5, Euro Truck Simulator, Microsoft Flight Simulator ve Online FPS oyunları vs hiç sorun yaşamadım. Bir tek bu oyunda oldu bu.

@orhangulasti ayarlardan 60 FPS'e sabitlediğinde drop azalıyor mu? Oyunda bir yamukluk var yeni sürümüne patch yayınlamaları gerekecek. Eski sürümü de biraz garipti.
Yarın sabah eve geçtiğimde deneyeyim hocam. 144e ayarlıydı en son.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi çok stabil oynarken Novigrad’ta bir anda 51 lere hatta 49 lara düşüyor. Sonra düzeliyor.

Novigrad sakat, orada düşmeyen yok neredeyse. İşlemciyi atıyorum 5600 yaparsan drop olan yerlere çare olmaz ama FPS'in 50'ye düştüğü yerleri bir nebze kurtarır en azından.

Novigrad sakat, orada düşmeyen yok neredeyse. İşlemciyi atıyorum 5600 yaparsan drop olan yerlere çare olmaz ama FPS'in 50'ye düştüğü yerleri bir nebze kurtarır en azından.
Hocam. Az önce bir konu gördüm. Benim sistemimle aynı fakat arkadaşta RTX2060 var. Ultra ayarlarda Novigrad’ta 100 küsürden 92’lere düşüyormuş FPS’i benim neden bu derece düşük anlamadım. RX 6600 XT RTX 2060’tan daha üstün bir kart sonuçta. Buda garibime gitti.

Hocam. Az önce bir konu gördüm. Benim sistemimle aynı fakat arkadaşta RTX2060 var. Ultra ayarlarda Novigrad’ta 100 küsürden 92’lere düşüyormuş FPS’i benim neden bu derece düşük anlamadım. RX 6600 XT RTX 2060’tan daha üstün bir kart sonuçta. Buda garibime gitti.

Seninki yeni versiyonudur o yüzden. Benim 3300X ve 6600 XT sistemde de Novigrad düşüyor ama eskisinde. yenisini denemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı